Doliu în familia lui Cristofor Aldea-Teodorovici! A plecat la ceruri Laurenția, verișoara sa

Un anunț trist a fost publicat în urmă cu puțin timp de către Cristofor Aldea-Teodorovici. Fiul regretaților artiști Ion și Doina Aldea-Teodorovici s-a despărțit de verișoara sa, care s-a stins prematur din viață. Laurenția avea 37 de ani și era era unicul copil al lui Petre Teodorovici.

Cauza morții nu a fost făcută publică deocamdată. Se pare că aceasta suferea de o boală incurabilă cronică.

Cu profund regret, Cristi a publicat un mesaj dureros de adio:

“Mai stai, mai stai, mai stai!
Ființa-ntreagă te imploră,
Mai stai, mai stai, mai stai!!
Mai stai măcar această oră .. “

Mai stai Laurentia Teodorovici
Nu pleca.. atât de tânără și a mea , a noastră..

Ești în inimile noastre mereu scumpa mea verișoară, alături de tatăl tau Petre Teodorovici cu care te vezi acum în ceruri..

Dacă ați cunoscut-o, scrieți-mi despre Laura orice cuvinte și amintiri..”, este mesajul lui Cristi Aldea-Teodorovici.

,,Frumoasă, misterioasă, carismatică… O mare tristete pentru noi, colegii ei de liceu, să aflăm despre trecerea ei din viață. Și foarte greu de crezut că nu s-a putut face nimic, într-o lume atât de evoluată, ca să o salveze. Odihnește-te în pace, Laura”, este mesajul Tatianei Ștefănescu, colega Laurenției.

,,Cum așa?! Laura îmi e colegă de facultate. Mereu veselă și optimistă…”, scrie Marina Popa, colegă.

Laurenția a fost economistă de profesie, iar în ultimii ani locuia la Roma, Italia.

Dumnezeu s-o odihnească!

alte Articole interesante