Un tânăr din Moldova a întors toate scaunele juraților de la ”Vocea României”

Tudor Biletchi,  un tânăr de 18 ani din  ţara  noastă a reuşit să cucerească inimile juraţilor de la “Vocea României”.  El a cântat aseară din spatele unei cortine şi a întors toate cele patru scaune. Tudor a interpretat piesa End Of The Road şi a impresionat juraţii cu timbrul lui special.  Antrenorii l-au confundat cu o fată şi au dus o adevărată lupta pentru el. Tânărul a ales să meargă mai departe cu echipa lui Smiley.

Tudor Bileţchi este student în anul patru la Colegiul de Muzică “Ştefan Neaga” din Chişinău şi cântă de la vârsta de patru ani.

Performanţa i-o datorează în special mamei sale, Ina Bileţchi, care l-a ajutat în cariera de muzician. Deşi este foarte tânăr se poate mândri deja cu mai multe premii importante printre care Premiul mare la Festivalul ,,Stelele Moldovei”, Premiul 1 la Festivalul Internaţional ,,Maria Drăgan”, Premiul unu la Festivalul internaţional ,,Stea Logostea”.

alte Articole interesante