Corpul neînsuflețit al studentei care a murit la Galați, a fost adus acasă

A plecat la studii, dar a revenit acasă, în sicriu, și i-a îndurerat pe toți cei care au cunoscut-o. Corpul neînsufleţit al studentei din Republica Moldova care a murit în urma unei petreceri dintr-un club din Galaţi a ajuns acasă.

Tânăra era originară din satul Iargara, raionul Leova. Pe o reţea de socializare apropiaţii au scris sute de mesaje, în care îşi exprima profunda durere: „Dumneze să te ierte, copil frumos! I-ai fript și devastat sufletul mamei tale”, ,,”Finuţa, Dumnezeu să te ierte”, ,,”Mi-a făcut copilăria mai frumoasă, nu pot sa cred ce s-a întâmplat, Dumnezeu să o odihnească în pace, condoleanțe”.

Luminiţa Fanari a fost singură la părinţi şi trăia doar cu mama sa. Săptămâna trecută, fata a fost petrecută la studii, în România, comunică publika.md.

Tânăra a murit într-un spital din Galați, după o petrecere într-un club de noapte, unde ar fi suferit o intoxicație cu o substanță necunoscută.

alte Articole interesante