Nunta de lux în Rusia! Fiul unui politician s-a căsătorit cu aleasa inimii sale, o tânără de 18 ani. Doar tortul miresei a costat 3 milioane de ruble

Una dintre cele mai luxoase nunți ale verii, din Rusia, face senzație pe rețelele de socializare. Pe 31 august, fiul de 20 de ani al fostului premier cecen Hussein Dzhabrailov s-a căsătorit cu aleasa inimii sale, o studentă de 18 ani.

Mirii își fac studiile la Universitatea de Stat din Moscova. Evenimentul a avut loc în luxoasa sală de banchet Safisa din Moscova, unde au fost invitați peste 400 de oameni.

Rochia de mireasă, cu o greutate de 45 de kg, a fost cusută de designerul Zuhair Murad și a costat 17 milioane de ruble (circa 214 mii euro). Și tortul de nuntă a fost unul impresionant, potrivit unor surse din interior, acesta a costat în jur de 3 milioane de ruble (aproape 37 mii euro).

alte Articole interesante