O minoră de 16 ani, studentă la un colegiu din capitală, a dispărut fără veste. Familia tinerei cere ajutor!

O minoră în vârstă de 16 ani, originară din raionul Telenești, a dispărut fără veste. De mai bine de o lună, aceasta este de negăsit. Familia tinerei este devastată.

Polițiștii au fost alertați de către mama minorei care a comunicat că fiica ei își face studiile la un colegiu din Capitală și, de la finele lunii mai, nu-i mai răspunde la apelurile telefonice.

În acest context au fost orientate toate subdiviziunile din cadrul Inspectoratului General al Poliției și Ministerului de Interne.

Semnalmente: înălţimea 160 cm, ochi albaștri, corpolenţă slabă, păr lung de culoare blond. Cei care pot oferi informații despre locul aflării minorei, sunt rugați să anunțe Poliția la următoarele numere de telefon: 069094075 sau 112.

alte Articole interesante