O interpretă de la noi a primit un palat cadou!

O vedetă de la noi, în câteva luni, va trece la casă nouă. Aceasta nu a fost nevoită să strângă bănuț cu bănuț pentru noua locuință deoarece a primit-o în dar.

602936_327236957392690_939480809_n

Tatăl i-a cumpărat Carolinei Prepeliță un palat cu 3 etaje. Aceasta investește tot timpul liber în pregătirile pentru casa primită cadou.

sursa

,,Trăiesc un vis!”. O moldoveancă a luat primul loc la campionatul „Arnold Classic”. Premiul i-a fost înmânat chiar de Arnold Schwarzenegger!

Culturista Leo Ciobu, care face parte din top 10 cele mai bune bodybuilderițe de pe mapamond a luat primul loc la campionatul „Arnold Classic”, care a avut loc la Birmigham. Cel care i-a înmânat trofeul a fost chiar Arnold Schwarzenegger: „Trăiesc un vis”, a scris sportiva.

„Momentele acestea nu se compară cu nimic în lume. Cândva priveam toate filmele lui Arnold la TV, dar acum stă lângă mine pe scenă, mă felicită frumos și chiar l-am îmbrățișat. Trăiesc un vis !!!”, a scris sportiva, potrivit Unimedia.

În 2023, Leo Ciobu a urcat pe cea mai tare scenă a bodybuilding-ului. Moldoveanca a intrat în TOP 10 cele mai bune culturiste din lume.

Filmul „Patul lui Procust” de Sergiu Prodan, prezentat în cadrul Festivalului de Film Francofon de la Roma

Filmul „Patul lui Procust”, regizat de Sergiu Prodan și Viorica Meșină a fost vizionat în cadrul Festivalului de Film Francofon, care s-a desfășurat recent în capitala Italiei, Roma.

Pentru a marca Ziua Internațională a Francofoniei, Ambasada Republicii Moldova în Italia, în cooperare cu Institutul Cultural Francez – Centre Saint Louis din Roma a promovat proiecția filmului “Patul lui Procust”, în cadrul celei de-a XIV-a ediții a „Francofilm” – Festivalul Filmului Francofon la Roma.

În discursul de inaugurare, ambasadorul Anatolie Urecheanu a menționat că „Patul lui Procust”, ecranizat după romanul eponim al scriitorului Camil Petrescu, este un film psihologic de mare intensitate, în care regizorii Sergiu Prodan și Viorica Meșină, precum și actorii, au reușit să transmită trăirile complexe ale personajelor în raport cu conștientizarea propriei moralități și a societății în care există, relatează www.noi.md.

Ambasada mai precizează că proiecția a adunat un public numeros, inclusiv din diaspora de la Roma, iar însăși participarea țării noastre la acest festival a contribuit la promovarea internațională a cinematografiei moldovenești.

Premiera acestui film-dramă a avut loc la începutul anilor 2000. Pelicula descrie soarta personajelor și felul cum se zbat acestea într-o lume plină de convenționalități, în care gîndirea și emoțiile lor le sînt ghidate de anumite tipare prestabilite. Misiunea de redare a acestui mesaj artistic a fost îndeplinită cu brio de actori excepționali, cum ar fi: Petru Vutcarău, Elena Chioibaș (Republica Moldova), Maia Morgenstern, regretatul Gheorghe Dinică (România), dar și regretatul Oleg Yankovski (vedetă de cinema în fosta URSS și în Rusia).

Jocul iscusit al actorilor a fost completat de o coloană sonoră pe măsură, muzica aparținîndu-i maestrului Eugen Doga.

Sergiu Prodan, actualul ministru al Culturii din Republica Moldova, a fost nu doar regizorul acestei pelicule de lung metraj, dar și scenarist, și producător. Turnarea fimului a dura circa 7-8 ani.May be an image of 7 people and people studying

Dan Bălan, invitatul surpriză la concertul Irinei Rimes de la Sala Palatului din București!

Dan Bălan a fost invitatul surpriză la concertul de aseară al Irinei Rimes, de la Sala Palatului. Cei doi artiști din Republica Moldova au colaborat împreună pentru a lansa continuarea piesei „Oriunde ai fi”.

Dan Bălan și Irina Rimes au fost invitați, în dimineața zilei de 14 martie, la Radio Zu, unde au cântat în avanpremieră noua piesă. Lansarea oficială va avea loc pe 22 martie, a spus cântărețul, potrivit protv.ro.

La concertul „Sufrageria Irinei”, care a avut loc pe 13 martie, Dan Bălan a cântat la chitară alături de Irina Rimes. Este prima colaborare dintre cei doi artiști.

„Prin ianurie, când piesa „Oriunde ai fi” a devenit virală…am născocit în trei minute melodia nouă”, ca o continuare a melodiei din 1995 a spus Dan Bălan în interviul pentru Morar și Buzdugan. „Eu am zis că trebuie să fie un duet și m-am gândit la Irina”, a precizat artistul.

Irina Rimes a spus că a făcut cunoștință cu Dan Bălan abia acum și că a fost foarte fericită când a primit propunerea de a cânta împreună. Ea se numără printre fanii lui și îi asculta piesele pe repeat când era elevă. „Prefera mea este „Despre tine cânt”, a spus Irina.

La rândul lui, Dan spune că o vede pe Irina ca pe un artist „top de top”. „A strălucit ( nr. la concertul de la Sala Palatului), am ascultat vreo 3 piese până când am intrat pe scenă, atât de sinceră, emoționant. Îmi place piesa Visele cu care s-a lansat și Suntem bolnavi”, a spus el.

Întrebat dacă va mai veni în România, solistul a declarat: „Dacă revenirea mea în România va avea succes, voi veni mai des”.

Vedetele de la noi își vor vinde hainele la prețuri de nimic! Ce ținute ți-au pregătit la ”Cu Vedetele la târg”
30 cele mai frumoase rochii din 2015!