O angajată a Universității „Ion Creangă” , cât pe ce să fie violată în toaleta pentru femei

La sfârșitul lunii decembrie 2015, un tânăr în vârstă de 21 de ani a încercat să violeze o angajată a Universităţii Pedagogice de Stat „Ion Creangă”.

Lady Gaga recunoaște că a fost violată!

Potrivit actului de învinuire întocmit de procurori, la sfârşitul lunii decembrie 2015, inculpatul a pătruns în veceul pentru femei al universităţii şi, aplicând forţa, a încercat să violeze o angajată a instituţiei, potrivit site-ului stirilocale.md.

Victima a opus rezistenţă şi a chemat ajutor, agresorul reuşind să fugă de la locul faptei, însă a fost reţinut la scurt timp după incident, actualmente aflându-se în arest.

Pentru comiterea tentativei de viol şi a acţiunilor violente cu caracter sexual, inculpatul, în vârstă de 21 de ani, riscă până la 5 ani închisoare.

alte Articole interesante