O tânără a fost arsă de vie, după ce medicii au crezut că era moartă

O tânără din India a fost incinerată după ce medicii au declarat-o moartă. Mai târziu, însă, medicii legiști au descoperit că fata ar fi fost vie la momentul incinerării întrucât avea particule de funingine în plămâni.

anBnJnc9NTkwJmhhc2g9ZjM5ZGZiZjViMzQyYjkxNzFkYzU3NTllM2I5MmNiM2M=.thumb

Studenta, de 21 de ani, a ajuns la spital cu febră și dureri abdominale. Pe 25 februarie, la scurt timp de la internare, medicii au declarat-o moartă din cauza unui sindrom respirator acut de care suferea, potrivit Independent.

Soțul său a ridicat trupul de la spital și a organizat o ceremonie, urmând ca tânăra să fie incinerată.

Familia studentei nu a fost anunțată de acestă incinerare, așa că a chemat poliția pentru a întrerupe ceremonia.

Trupul fetei, ars în proporție de 70%, a fost analizat de medicii legiști care au ajuns la concluzia că studenta era vie în momentul incinerării întrucât în traheea și plămânii ei au fost descoperite particule de funingine, dovadă că aceasta respira în timpul incinerării, scrie digi24.ro.

Poliția a deschis o anchetă.

alte Articole interesante