Prima revistă online dedicată femeilor din Moldova

Facebook YouTube Odnoklassniki Google+ Twitter RSS

Prima şcoală de sex din lume!

Atunci când eşti ferm convinsă că nu te mai poate uimi nimic, dai de o ştire ce te surprinde şi te amuză, în acelaşi timp. S-ar părea că le cunoaştem pe toate, dar uite că anumite subiecte, ce odată erau considerate tabu, astăzi ajung să fie instituţionalizate. Majoritatea oamenilor  este de părere că discuţiile despre sex trebuie purtate în spatele uşilor închise, însă cineva susţine contrariul.

Prima şcoală de sex din lume!Ylva-Maria Thompson, o profesoară din Suedia, a deschis prima şcoală internaţională de sex la Viena. Şcoala oferă cursuri pentru cei care vor să fie buni la pat şi le promite descifrarea tainelor seducţiei, pentru o taxă de 1.400 de euro pe semestru.
Thompson spune că orice persoană care a împlinit deja vârsta de 16 ani este binevenită să se înscrie la prima facultate de studii sexuale aplicate.

Cursurile noastre nu sunt teoretice, ci practice. Vrem să îi învăţăm pe oameni să devină „amanţi” mai buni. Poziţii sexuale, tehnici de mângâiere, părţi anatomice – totul se învaţă în mod practic aici

”, a declarat Ylva-Maria Thompson pentru Daily Mail.

Infromaţii adaptate după

www.9am.ro

Spune părerea ta:

© 2015 Unica.md. Toate drepturile rezervate.