Victor Micușa: “Cel mai complicat moment din relație… cântărim mult și nu ne putem duce în brațe unul pe altul.”

Diana și Victor Micușa sunt împreună de 26 de ani. Rodul dragostei lor sunt cei doi copii, Dumitru și Delia. Am vrut să aflăm secretul unei relații durabile chiar de la hair stilist. Acesta a fost mai sincer ca niciodată și a răspuns cu precizie la fiecare întrebare. Din câte am înțeles, umorul și autoironia stă în capul mesei în familia Micușa.

11694142_823551864429145_8802541391506465293_n

Secrete din culisele cuplului Veronica și Victor Arpintin: “Rădăcinile ucrainești ne unesc și ne motivează să promovăm frumosul”

• unicamd unica.md Când și în ce circumstanțe v-ați întâlnit pentru prima dată?
  • Victor Micușa În holul Universității de Medicină. Ea își aștepta prietena, iar eu – prietenul, care erau studenți în instituția dată.

• unicamd unica.md Cum v-a cucerit?
  • Victor Micușa Ea radia… plus formele rotunde. (zâmbește)

• unicamd unica.md Cum arată o zi ideală pentru voi doi?
  • Victor Micușa O zi ideală e atunci când ambii copii sunt acasă.

14670778_813347792102348_8816734654302824216_n

• unicamd unica.md Ce ați schimba la ea?
  • Victor Micușa Obișnuința de a face multe cumpărături.

• unicamd unica.md Ce defecte de-ale ei vă atrag?
  • Victor Micușa De a-mi da sfaturi ca unui copil.

• unicamd unica.md Cine are ultimul cuvânt într-o ceartă?
  • Victor Micușa Eu. Dar, de fapt, noi nu ne certăm – ne contrăm.

• unicamd unica.md Care sunt cele mai inedite cadouri pe care vi le-ați făcut unul altuia?
  • Victor Micușa Inelele de căsătorie.

• unicamd unica.md Care este cheia unei relații reușite?
  • Victor Micușa De a ceda, chiar și atunci când știi că ai dreptate.

10521535_678617255542331_1261847073_n

Suntem împreună de… 26 de ani.

O alint… cu bucate sofisticate în weekend.

O iubesc pentru că… merită.

Nu-mi place când… întârzie la vreun eveniment.

Nu i-aș ierta niciodată… plăcintele arse. (zâmbește)

Mă înnebunește când… se contrează cu feciorul meu.

Aș vrea… să slăbească puțin.

Nu o înțeleg atunci când… la toate mănușile, gențile și ochelarii pe care le are, continuă să-și mai procure.

Aș face cu ea la nesfârșit… schițe de design pentru viitoarea casă.

Ador atunci când… îmi cumpără costume.

Mă cert cu ea atunci când… exagerează cu shoppingul.

O săptămână fără ea… trece greu.

Când suntem în doi… privim pozele tinereții noastre.

Îi mulțumesc pentru că… a fost prima care m-a sunat și mi-a dat întâlnire.

15965080_1323377037733013_654278229594060639_n

#stilunic–Tania Turtureanu și Milla Danilceac:”Crezi că este ușor să șcrii o piesă în 30 de minute”!

Datorită lor ne-am ales cu imnul emisiunii #stilunic, deoarece invitatele acestei ediții, Tania Turtureanu și Milla Danilceac, l-au compus în timp ce aveau loc filmările. Și da, nu le-am lăsat libere cu una cu două, le-am mai provocat să o transforme pe Nicoleta Adam. Ce ne-a ieșit la final vedeți în noul episod #stilunic!

Vă mulțumim că ne sunteți alături!

VOX POPULI: Este presa liberă în exprimare în Republica Moldova?

Cât de liberă este presa în R. Moldova? Ce așteptări au oamenii de la mijloacele de informare în masă și ce informații primesc, de fapt? Am decis să aflăm azi la noua ediție de VOX POPULI.

VOX POPULI: Ce își doresc femeile de 8 martie? Aflăm chiar de la ele

Femeile se simt apreciate atunci primesc flori! Dar ce își doresc acestea cu adevărat, de 8 martie? Ediția de astăzi VOX POPULI îi poate ajuta pe bărbați să le înțeleagă mai bine și-i poate scuti de multe bătăi de cap

Alertă! Focar de Hepatita A în raionul Cantemir
Accident grav în Chișinău. Un bărbat de 30 de ani a murit, după ce a fost lovit în plin de un automobil