Ina Codreanu, Miss Moldova 2007: ”Într-o zi i-am spus: Sau ne căsătorim, sau nu mai suntem pereche!”

222502_6807539693_3886_n

A ajuns în modeling fără ca să aspire la un titlu pe țară. Primul său concurs de frumusețe a avut loc în cadrul Universității Tehnice, unde își făcea studiile. Acolo a fost remarcată de Veniamin Berbraier, care i-a sugerat să facă niște cursuri de modeling și să revină peste un an în concurs. A revenit într-un alt concurs de frumusețe în care s-a clasat pe locul întâi. Următoarea etapă a fost titlul Miss Moldova, după care a urmat plecarea la Miss World. Aceste apariții i-au deschis drumul în televiziune. Peste noapte, Ina devenise prezentatoarea emisiunii Vip Persona la Muz TV.

189266_10150264916504694_1218268_n 283540_10150264916659694_7766526_n

Acum Ina Codreanu este căsătorită cu Alexei și o crește pe Susana.

1383980_10151893534679694_1891168904_nPe Alexei eu l-am găsit. Și tot eu am insistat să ne căsătorim.

Era manager la un restaurant la care eu luam masa.

Niciodată nu credeam că vom fi mai mult decât prieteni.

Îmi plăcea să comunic cu el, își expunea foarte interesant gândurile.

Prima noastră întâlnire oficială s-a întâmplat la un musical, regizat în Moldova.

M-am îmbrăcat ca la carte, mi-am făcut coafura. Și ca să vezi, la prima întâlnire m-a servit cu un hot-dog. Nu m-a deranjat acest lucru, mi-a plăcut simplitatea cu care m-a abordat.

IMG_9446

Îmi plăcea că mă tratează simplu, nu ca pe o Miss Moldova.

Primeam satisfacție din gesturi simple: plimbări prin parc, comunicare fără patos. Pentru mine a contat faptul că Alexei nu s-a îndrăgostostit de imaginea de la televizor, sau de titulaturile mele.

La un moment dat mi-am dat seama că și eu m-am îndrăgostit de el.

I-am spus: Sau locuim împreună, sau nu mai suntem pereche!

El, știind că am fost Miss, nu era sigur că este omul perfect pentru mine. Credea că am cerințe exagerate de la viață.

Doi ani am locuit împreună, după care tot eu am venit cu inițiativa să ne căsătorim.

IMG_9651
 IMG_9358
IMG_9655

Acum în viața noastră a apărut Susana, cea care ne-a schimbat total existența. Îi dedic tot timpul ei. Deși, mi-ar plăcea să am mai mult timp și pentru mine. Ador acele clipe când tatăl acceptă să stea cu micuța, iar eu trag o fugă  să-mi fac manichiura sau pedichiura.

Îmi planific să redevin persoană activă! Vreau să muncesc.

Ar fi frumos să fac televiziune, dar momentan mi-am planificat să pun pe roate o afacere de familie. Sunt designer de profesie, așa că voi încerca să schițez haine pentru persoanele sportive.

IMG_9608

Stilist: Natalia Garanovschi

Locație: Hotel President

Image Studio 2Image Studio
tel: (022) 22-69-52
mob: 068-777-291, 068-777-292
email: info@imagestudio.md

#stilunic–Tania Turtureanu și Milla Danilceac:”Crezi că este ușor să șcrii o piesă în 30 de minute”!

Datorită lor ne-am ales cu imnul emisiunii #stilunic, deoarece invitatele acestei ediții, Tania Turtureanu și Milla Danilceac, l-au compus în timp ce aveau loc filmările. Și da, nu le-am lăsat libere cu una cu două, le-am mai provocat să o transforme pe Nicoleta Adam. Ce ne-a ieșit la final vedeți în noul episod #stilunic!

Vă mulțumim că ne sunteți alături!

VOX POPULI: Este presa liberă în exprimare în Republica Moldova?

Cât de liberă este presa în R. Moldova? Ce așteptări au oamenii de la mijloacele de informare în masă și ce informații primesc, de fapt? Am decis să aflăm azi la noua ediție de VOX POPULI.

VOX POPULI: Ce își doresc femeile de 8 martie? Aflăm chiar de la ele

Femeile se simt apreciate atunci primesc flori! Dar ce își doresc acestea cu adevărat, de 8 martie? Ediția de astăzi VOX POPULI îi poate ajuta pe bărbați să le înțeleagă mai bine și-i poate scuti de multe bătăi de cap

Omletă picantă
S-a schimbat radical în 6 săptămâni şi a scăpat de burtă!