A mai rămas exact o lună până la vacanța de iarnă. Cât va dura?

În acest an, vacanța intersemestrială începe pe 25 decembrie 2021, iar elevii vor avea la dispoziție 16 zile pentru odihnă.

Conform structurii standard a anului de învățământ 2021/2022, revenirea la ore va fi în ziua de 10 ianuarie.

E de menționat că și studenții au vacanță de iarnă, care începe, le fel, pe 25 decembrie și durează până pe 9 ianuarie. Totuși, tinerii care-și fac studii la universități ar trebui să consulte calendarul academic al instituției, pentru că acestea sunt individuale și ar putea fi diferite de la o universitate la alta, comunică diez.md.

Totodată, pentru studenții din anii absolvenți, vacanța este mai scurtă: mai exact, aceștia merg în vacanță cu câteva mai târziu decât colegii lor.

Un bărbat de 55 de ani a murit după ce s-a infectat intenționat la o petrecere cu Covid