Bogdan Dascăl: ”Soția deseori mă critică și îmi solicită să fiu mai blând cu copiii”

Îşi petrece dimineţile la Tv, serile în pregătiri pentru a doua zi, iar în weekend se implică în alte activități. De aceea, cel mai mare regret al lui Bogdan Dascăl, prezentatorul emisiunii “Deşteptarea”, de la Jurnal Tv, este că ziua are numai 24 de ore şi nu reuşeşte să petreacă cât mai mult timp cu copiii săi.

• unicamdUnica.md Cum vă descurcați în rolul de tătic?
  • Bogdan D.  Aici trebuie să recunosc că mai am de lucrat. Deseori îmi pare rău că ziua nu are mai mult de 24 de ore, ca să petrec, astfel, și mai mult timp cu copiii mei. Probabil că e partea cea mai tristă a acestei vârste. Tinzi să muncești cât mai mult, să reușești cât mai multe, toate fiind pentru beneficiul copiilor și a întregii familii. Îmi pare rău că nu am timp suficient în timpul săptămânii. Dimineața sunt la TV, copiii la școală/grădiniță. Seara avem doar câteva clipe să povestim cele întâmplate. În weekend sunt implicat în alte activități, iar copiii deseori sunt plecați la bunei. Sunt conștient că toți banii din lume nu o să-i pot face, de aceea, muncesc acum cât pot.

• unicamd Unica.md Cea mai grea responsabilitate în meseria de părinte, care ar fi aceasta?
  • Bogdan D. Copiii mei sunt atât de diferiți, încât partea cea mai grea este să găsesc același răspuns pentru doi oameni diferiți, cu vârste diferite. Una e să explici același lucru unui băiat ajuns în pragul adolescenței și alta este să găsești o explicație pentru o fetiță, care la 5 ani ai săi vrea să obțină orice.

• unicamd Unica.md Tată prietenos sau autoritar?
  • Bogdan D. Autoritar în mare parte. Soția deseori mă critică și îmi solicită să fiu mai blând cu copiii. Știind la cât de periculoasă este acum societatea sunt nevoit să adopt din când în când un astfel de comportament, adică ”să-i țin din strâns”. Cu toate că încerc să le împărtășesc dragoste din plin atunci când am ocazia.

• unicamd Unica.md Ce reacție au copiii când vă văd la TV sau vă ascultă la Radio?
  • Bogdan D. Când erau mici, li s-a întâmplat să îmbrățișeze televizorul. Acum, sunt mai măricei și înțeleg altfel lucrurile. Mă și critică uneori, atunci când reușesc să vizioneze câte o emisiune dimineața și nu sunt de acord cu ce spun sau că au de comentat anumite lucruri. În mare parte, ei rar reușesc să mă urmărească la TV sau la Radio.

Interviu realizat de revista eumama.md. Citeşte continuarea interviului “Secrete din „bucătăria” lui Bogdan Dascăl”

Emoții mari! O interpretă de la noi a devenit mămică din nou, în ajunul Revelionului

Moș Crăciun a venit cu un dar emoționant pentru familia Laurei Vetty. Interpreta a născut astăzi, 30 decembrie, o fetiță sănătoasă. Laura Vetty, în vârstă de 30 de ani, a devenit mămică pentru a doua oară, iar vestea minunată a fost împărtășită acum câteva ore.

Laura Vetty este o blonda focoasa care atrage toate privirile, dar cum  arata aceasta la 15 ani? Vezi imagini exclusive cu interpreta din copilarie  si adolescenta - FOTO

,,30.12.2022. Welcome perfection 🥰”, a menționat vedeta într-o postare pe pagina sa de facebook unde a publicat prima imagine cu micuța. Laura Vetty mai are o fetiță în vârstă de 9 ani, pe nume Maia.

Nu este disponibilă nicio descriere pentru fotografie.

Moldoveanca Laura Vetty este cunoscută ca fiind vocea din hiturile lui Dan Bălan, Chica Bomb și Justify sex. Laura s-a lansat în muzică la vârsta de 17 ani cu piesa Change Your Life, ea avand în repertoriu mai multe piese proprii și videoclipuri.

Laura Vetty - sedinta foto curajoasa in ultimul trimestru de sarcina! Vezi  cum a pozat interpreta si ce tinute a imbracat - FOTO

Felicitări părinților și creștere ușoară!

Pepe va deveni tătic pentru a treia oară!

Pepe va fi tată pentru a treia oară, iar marele anunț a fost făcut chiar de el, pe scenă. Iubita lui, Yasmine Ody, este însărcinată în 7 luni.

Artistul a vrut să împărtășească bucuria sa cu toată lumea într-un moment special.

„Vreau să vă mărturisesc și vouă un secret care ține de mine și de viața mea personală, sunt atât de fericit și trebuie să împart cu oamenii care mă iubesc atât de tare (…) Voi fi tătic și voi avea un băiețel”, a spus Pepe în timpul concertului.

Pepe mai are două fetițe din căsnicia cu Raluca Pastramă. Rosa și Maria sunt foarte apropiate de tatăl lor, dar și de actuala lui parteneră. Artistul a rămas în relații bune și cu fosta soție, astfel că mereu se consultă cu Raluca Pastramă în ceea ce privește educația copiilor.

Anișoara Loghin și-a încreștinat fiul Poze cu micuțul Raul

Astăzi, jurnalista Anișoara Login a publicat o fotografie de cuplu, dar și una de la creștinarea lui Raul, care a împlinit 4 luni:

„Nu era nici 6 când m-am trezit, el încă dormea…l-am privit îndelung, m-au trecut fiorii, mi-am simțit inima plină de iubire și am mulțumit a mia oară pentru că există și pentru că mi-a arătat că perfecțiunea nu e noțiune din dicționar.

Mulțumesc, Raul, pentru că ești în viața noastră! Mommy și papi te iubesc cu fiecare zi mai mult!

P.S: da, când ai bebe, sărbătorești fiecare lună, la noi e pe 15! La mulți ani, puiuț!”.

Olga Buzova și-a făcut o ședință foto în stilul Anastasiei Volochkova!
Ciorbă de burtă