Ajutor! Un copil s-a pierdut în drum spre școală

În Chișinău, un copil a dispărut în drum spre școală și încă nu a revenit acasă. În această dimineață, 12 februarie, Nikita Ileiko, în vârstă de 13 ani, a urcat în troleibuzul nr. 8, pe bulevardul Traian, pentru a merge la școală.

Actualizare: copilul a fost găsit

„A schimbat două troleibuze pentru că învață la o școală din sectorul Râșcani”, a declarat pentru kp.md,  Roman Volhv, șeful echipei de căutare COD. ,,Nu a ajuns la școală. Ultima dată a fost văzut dimineața în centrul orașului, în regiunea universității de medicină. Copilul trăiește doar cu bunica, nu are părinți”.

Semne: înălțime – 110 cm, parul scurt, maro, ochii albaștri. Îmbrăcăminte: sacou maro, pantaloni burgundi, pălărie gri, îmbrăcat în burkas gri. Copilul are retard psihic.

Cei care cunosc detalii sunt rugați să apeleze numărul de telefon: + 373-79-61-63-81 sau 112.

Substanța care l-a ucis pe copilul de 4 ani, după o vizită la stomatolog
Analizele sunt gata! Ce se întâmplă cu tânărul român suspect de coronavirus, care a îngrijit pacienți infectați în Germania?