Cine este noul șef al Serviciului Consiliului Suprem de Securitate al Președinției

Monitorul Oficial de vineri, 25 iunie, a publicat decretul șefului statului privind numirea lui Ștefan Țîbuleac în funcția de șef al Serviciului Consiliului Suprem de Securitate al Aparatului Președintelui Republicii Moldova.

„Domnul Ștefan Țîbuleac  se numește în funcția de șef al Serviciului Consiliului Suprem de Securitate al Aparatului Președintelui Republicii Moldova, începând cu data de 14 iunie 2021”, indică documentul.

În aceeași ediție a Monitorului Oficial este publicat şi decretul, conform căruia, lui Ștefan Ţîbuleac „i se conferă, din data numirii în funcție, gradul de calificare al funcționarului public – consilier de stat de clasa a III-a”.

Ștefan Țîbuleac a studiat la Institutul de Relații Internaționale din Moldova și deține o diplomă de la Panteon University of Political Sciences.

sursa: www.moldpres.md

Copil salvat de șoc termic la Cimișlia. Mama l-a încuiat în mașina încinsă de soare
Cu un corp de zeiță, pe plajă! Tatiana Melnic face furori