Copilul de 2 ani, internat la spitalul ,,Toma Ciorbă”: ce arată rezultatele testului la coronavirus

Un copil de 2 ani, revenit din Italia, a fost internat la spitalul de boli infecțioase ,,Toma Ciorbă”, din Chișinău, cu suspecție la coronavirus.

Ministerul Sănătății a anunțat rezultatele testului, care sunt negative.

,,În cadrul ședinței din această dimineață a Punctului Focal Național privind controlul infecției cu Coronavirusul de tip nou, a fost anunțat un caz suspect la un copii care a revenit dintr-o zonă de risc din Republica Italiană. Au fost prelevate analizele de laborator, rezultatele sunt negative la prezența COVID19”.

Nata Albot, mesaj emoționant pentru mama: ,,Atunci când mi-a fost mai greu, m-a luat în brațe și m-a purtat peste toate necazurile”
Ordin pentru toată țara! În Italia se închid școlile, grădinițele și universitățile, până la 15 martie