Jurnalista Maria Marian a absolvit Universitatea de Stat de Medicină şi Farmacie

După 6 ani de muncă și sacrificiu, Maria Marian și-a văzut împlinit visul de a urma studii la Medicină. Ea a susținut ultimul examen de licență la Universitatea de Stat de Medicină şi Farmacie „Nicolae Testemiţanu”. Jurnalista a vorbit despre acest pas important din viața și cariera sa.

,,6 ani, prieteni, 6 ani! Nu îmi vine a crede. Fericită până în al nouălea cer! Am reușit! Am reușit! Cu muuuulte provocări și momente fel de fel în cei 6 ani de studii zi de zi, dar sunt un om fericit! Mulțumesc mult, Universitatea de Stat de Medicină şi Farmacie „Nicolae Testemiţanu”!

Mulțumesc pentru tot ce mi-ați oferit: Oameni buni, profesori de excepție, exemple demne de urmat, experiențe unice, colegi bravi și prieteni de-o viață! Am încheiat cu brio ultima etapă de studii! Azi am susținut ultimul examen, examenul de stat. O senzație pe care nu-mi găsesc cuvinte să o exprim.

Mulțumesc vieții pentru această oportunitate! Și familiei mele pentru că m-au răbdat. Și m-au susținut și au acceptat această provocare a mea! E atât de plăcut gustul succesului, mai ales după atâtea nopți nedormite”, a dezvăluit Maria Marian.

Felicitări, Maria Marian!

De Ziua internaţională a mediului, preşedintele Maia Sandu a participat la curățarea unei păduri din Vadul lui Vodă
Mii de moldoveni din dispora riscă să nu poată vota la alegerile parlamentare din 11 iulie. Numărul secțiilor de votare nu a fost majorat