MAI: Un polițist de doar 42 de ani a decedat la locul de muncă, în urma unui stop cardiac

Un polițist a decedat în timpul serviciului, în această dimineață, 7 iunie, din cauza unui stop cardiac. Este vorba despre comisarul Iurie Sardari, șef de sector al Sectorului de poliție nr. 7 Băcioi.

„O zi tristă pentru noi. Am pierdut un coleg.

Polițistul se afla la locul de muncă alături de alți colegi, iar în jurul orei 10:00 a ieșit afară, de unde nu a mai revenit.

Colegul nostru de numai 42 de ani, și-a început activitatea profesională în anul 1996, era căsătorit și avea doi copii, dintre care o fetiță de 12 ani.

Ne exprimăm profundul regret pentru pierderea colegului nostru și transmitem sincere condoleanțe familiei. Dumnezeu să-l odihnească!”, se arată în mesajul colegilor.

4.068 de cetățeni, imunizați în cadrul Maratonului universitar de vaccinare sunt așteptați la rapel pentru cea de-a doua doză de ser
Protest la CEC: ,,Oamenii nu au plecat din țară de bine, ci din cauza sărăciei. Cerem mai multe secții de vot la alegeri”