Maria Marian este pregătită pentru un nou an de studii la Medicină. Iată mesajul prezentatoarei TV!

E perseverentă, harnică și ambițioasă și nu îi este frică să schimbe microfonul de televiziune cu halatul alb de medic, și invers. Ba mai mult, îi place ceea ce face și consideră că acest lucru o va ajuta și mai mult să le poată dărui celor din jur – sănătate!

Maria Marian, prezentatoarea noii emisiuni Jurnal TV, ,,Fii sănătos”, începe un nou an de studii la Medicină.

Parcă mai ieri, anunța că a fost admisă la studii la Universitatea de Stat de Medicină și Farmacie ,,N. Testemițanu” și iată că au trecut deja trei ani de muncă asiduă pe băncile universității culegând avid roadele învățăturii. Jurnalista este pregătită pentru noile provocări ce stau la temelia profesiei de medic.

,,Mâine, noi emoții şi trăiri
Anul IV Medicină şi #cardiologie – primul curs!
I’m a future doctor 😉, după 10 ani de muncă în media şi televiziune!
Doar că nu ştiu dacă Moldova are nevoie, cu adevărat, de astfel de oameni 😊😊😊

Succese mâine tuturor celor care revin la studii sau le încep!”, le-a mărturisit prezentatoarea TV prietenilor ei virtuali și a publicat imaginea atașată.

Un grup de moldoveni aflați la plajă în Turcia au avut parte de surpriza vieții lor! L-au întâlnit pe actorul Jean-Claude Van Damme
Video, live! Lăutarii și Alex Calancea Band, show pe scena Festivalului Cerbul de Aur!