Ministerul Educației: Orele la distanță pentru elevi și studenți, suspendate până la data de 3 aprilie

Ministerul Educației, Culturii și Cercetării atenționează conducătorii instituțiilor de învățământ de toate nivelurile, publice și private privind obligația de a respecta deciziile Comisiei pentru Situații Excepționale a Republicii Moldova.

Astfel, in conformitate cu Dispoziția nr.6/2020 a Comisiei pentru Situații Excepționale a Republicii Moldova zilele 30 martie – 03 aprilie se declară zile de odihnă pentru toate unitățile din sectorul bugetar. Prin urmare, în perioada menționată, procesul educațional la distanță nu se va desfășura, atât în instituțiile de învățământ publice, cât și în cele private, de toate nivelurile.

Cea mai grea zi din Italia: 969 de decese în ultimele 24 de ore
Armani oprește producția de modă pentru a face combinezoane medicale