O tânără din Criuleni a dispărut fără urmă. Familia cere ajutorul oamenilor

O tânără de 27 de ani, din Criuleni, a dispărut încă la sfârșitul lunii februarie și este de negăsit. Rudele s-au adresat la poliție și au plasat anunțuri pe rețelele de socializare.

Fata ar fi ieșit din casă, din satul Hârtopul Mic, în data de 20 februarie, iar din acea zi nimeni nu mai știe nimic de ea. Lidia Braganciuc are corpolența medie, ochii căprui și părul șaten. În ziua dispariției purta o geacă verde, pantaloni negri și adidași de culoare neagră combinat cu galben.

În acest context, persoanele care au recunoscut-o pe tânăra din imagini și dețin informații despre locul unde s-ar putea afla sunt rugate să anunțe la numerele de telefon 112 sau 068 708 168.

În același timp, rudele vin cu o rugăminte către tânăra dispărută, dacă vede acest reportaj, să dea un semn de viață și să știe că este așteptată acasă, transmite echipa.md.

Coronavirus. Capacitatea de primire a spitalului de la Moldexpo va fi de 60 de maşini pe oră
Ministrul Educației: Peste 90% din elevi şi studenţi sunt antrenaţi în procesul de instruire la distanţă