O tânără din Moldova a câștigat titlul ,,Miss Odesa Worldwide 2018”

Pe 14 decembrie, la Odesa a avut loc finala Concursului Internațional de Frumusețe „Miss Odesa Worldwide 2018”.

Printre participantele străine, pe primul loc, potrivit aprecierilor juriului concursului, s-a poziționat o basarabeancă. Ema Pilici, din Chișinău, a devenit câștigătoare a titlului Miss Odesa Worldwide 2018. Românca Emelina Tâcec a obținut titlul de Miss Turism Worldwide 2018, iar de titlul Miss Odesa 2018 s-a învrednicit Veronica Șuvalov, de la Universitatea Națională „Academia Juridică de la Odesa”.

Finala concursului a avut loc pe scena Teatrului de Operă și Balet de la Odesa. În pauze oaspeții și concurentele au fost distrați de Tina Karol, formația „ONUKA”, solistul formației „DePhazz” Carl Frierson. Organizatorii concursului sunt Departamentul cultură și turism al Consiliului orășenesc Odesa și Comitetul „Miss Ucraina – Sud”, scrie lyberti.com.

Andrei Galben, rectorul Universității Libere Internaționale din Moldova, s-a stins din viață
Tradiţii de Sfânta Varvara, sora sfântului Nicolae