Olga Buzova vine la Bălți, la invitația lui Renato Usatîi

Renato Usatii, noul primar reales al orașului Bălți organizează sâmbătă un concert. Edilul invită la Bălți nu doar interpreți moldoveni, ci și artiști din România și Rusia.

„Am pregătit o surpriză care va uimi locuitorii din Bălți și din toată Moldova. Vreau să fac apel la toți studenții: voi sărbători Ziua Studenților cu voi, pentru că politicienii își amintesc de ei doar în campania electorală. Astfel, îi invit pe toți elevii din Moldova, 16 noiembrie, de la ora 18.00, în Piața Vasile Alecsandri din Bălți. Va fi o sărbătoare grandioasă. Vor veni Vanotek, Filatov & Karas, Olga Buzova, Ionel Istrati și alți artiști.

De ce tocmai acești interpreți? Tinerii au spus că ascultă o astfel de muzică, iar eu am luat act de acest lucru. Sunt deja un „pensionar tânăr”, ascult și altă muzică ”, a spus Usatîi, potrivit diez.md.

alte Articole interesante