Prietenii tinerei lovite pe o zebră din Capitală cer ajutorul oamenilor pentru a o salva

Aceasta se zbate între viaţă şi moarte, iar prietenii ei cer ajutorul oamenilor pentru a o salva.

Tânăra care a fost lovită de o maşină, acum câteva zile, pe o trecere de pietoni din Capitală, se află în stare extrem de gravă şi în comă în secţia terapie intensivă a Institutului de Medicină Urgentă din Capitală, scrie protv.md. Cineva dintre prietenii ei a publicat fotografia tinerei pe reţelele de socializare şi a scris o postare în care cere ajutorul oamenilor ca să o salveze.

Fata de 20 de ani este studentă la Universitatea de Stat de Medicină şi Farmacie „Nicolae Testemiţanu”. Pe numele şoferului care a lovit-o în data de 10 august pe strada Valea Crucii, în timp ce tânăra traversa strada regulamentar, a fost deschis un dosar penal, susţine poliţia.

Un politician din Rusia a recunoscut că a ucis un om pe care l-a confundat cu un urs
Judecată în cazul răfuielii încheiate tragic între doi moldoveni în Cehia