S-a stins din viață faimosul comediant spaniol Juan Joya Borja, cunoscut pentru râsul său neobișnuit

Juan Joya Borja a murit la vârsta de 65 de ani. Actorul a ajuns faimos la nivel internaţional prin râsul său unic. Popularul actor şi om de televiziune Juan Joya Borja, mai cunoscut sub numele de „El Risitas”, a murit la un spital din Sevilla.

Juan Borja a ajuns cunoscut în anii 2000 cu apariţiile sale la programele „El vagamundo” sau „Ratones coloraos”, unde şi-a povestit experienţele. Râsul, glumele, personalitatea şi celebrul său slogan „cuñaooo” i-au adus porecla „El Risitas”.

Videoclipul original cu momentul cu râsul isteric este din 2007, iar Juan Joya Borja povestea la acel moment prima sa zi de muncă la un restaurant de lângă ocean.

Copilul de 12 ani care va absolvi liceul și facultatea în același timp, chiar dacă școlile au activat la distanță
Masa Bucuriei: 4.000 de prânzuri calde și 1.400 de pachete alimentare vor fi distribuite celor nevoiași în ajunul Sărbătorilor de Paști