O tânără din Moldova a înlocuit florile cu fructe. Vezi cât de bine arată buchetele ei!

Natalia Peredelcu studiază la Universitatea de Stat de Medicină şi Farmacie „Nicolae Testemiţanu” și, de câteva luni, a descoperit că are o nouă pasiune. Fiind inspirată de un magazin de fructe și legume din Odesa, tânăra a hotărât să meșterească buchete originale, comestibile.

• unicamd unica.md Cum ți-a venit ideea să faci buchete din fructe?
  • Natalia Fiind într-o vacanță la Odessa, am trecut pe lângă un magazin cu fructe și legume, cu un design deosebit, foarte colorat și atrăgătorÎn timp ce îl admiram, mi-a venit ideea de a combina florile cu fructe și legume pentru a obține un buchet colorat, aromat, dar și foarte folositor.

• unicamd unica.md De unde îți vine inspirația?
  • Natalia Inspirația îmi vine spontan, încerc să combin fructele după cromatică, formă și dimensiuni. Uneori aleg florile în primul rând, apoi construiesc buchetul adăugând fructele potrivite.

• unicamd unica.md Faci doar buchețele la comandă?
  • Natalia Din cauza lipsei de timp și a programului foarte încărcat de la facultate, buchețelele sunt mai mult un hobby, de aceea le fac doar la comandă, personalizate după preferințele clienților.

• unicamd unica.md Ce preț are, în medie, un buchet? Și de ce depinde prețul?
  • Natalia

Prețul variază între 150 și 400 de lei, în dependență de dimensiuni, de fructele alese, dar și de complexitatea buchetului.

Am început să promovez această idee cu aproximativ o lună în urmă și am vândut până acum aproximativ 20 de buchete.

• unicamd unica.md Cine sunt clienții tăi?
  • Natalia Clienții sunt diferiți, în special tineri, dar am primit aprecieri de la toate categoriile de vârste. Miresele încă nu au apelat la serviciile mele, dar mi-ar plăcea să fac și buchete de mireasă, am deja câteva idei.

floriflori2

Supermodelul Natalia Vodianova a devenit mamă pentru a cincea oară
Un fotomodel din Moldova a pozat absolut gol!