Studenta anului III la Academia Militară, Elena Chiriac, a câștigat Bursa Guvernului

Studenta anului III a Academiei Militare ”Alexandru cel Bun” Elena Chiriac a câștigat anul acesta Bursa de Merit din partea Guvernului Republicii Moldova.

Tânăra zice că a ajuns la această performanță datorită susținerii părinților pe parcursul anilor de studii, dar și efortului și ambiției sale.

”Această bursă mi-a dat de înţeles că munca mea nu a fost în zadar. Sunt mândră de rezultatele atinse și cu siguranță, cunoștințele pe care le-am acumulat o să îmi fie utile ulterior”.

Elena a optat pentru studiile la Academia Militară nu doar pentru că sunt gratuite, dar și pentru că Armata Națională asigură absolvenții instituției de învățământ cu un loc de muncă în una din unitățile militare.

Felicitări, Elena!

Anul acesta, Guvernul a oferit 30 de burse pentru studenții ciclului I, ciclului II, studii integrate, învățământ medical şi farmaceutic din instituțiile de învățământ superior. Bursele au fost acordate în scopul susținerii performanțelor academice ale tinerilor.

Foto! Moldoveanul Valeriu Guțu a cerut-o în căsătorie pe jucătoarea profesionistă de volei, americana Daly Santana
România: criză de oxigen în spitalele din întreaga țară. Într-o lună s-a consumat oxigen cât într-un an