Un avion s-a prăbușit în Ucraina. Peste 22 de oameni au murit

Un avion Antonov An-26 s-a prăbușit, vineri seară, lângă orașul Harkov din estul Ucrainei. Potrivit Aeronews, aparatul transporta studenți de la Academiei Forțelor Aeriene din Harkov. Avionul desfășura un zbor de antrenament înainte să se prăbușească, în jurul orei locale 20.50.

Ministerul ucrainean de Interne a transmis că 28 de persoane se aflau la bord, din care 21 studenți și cinci instructori.

22 de trupuri neînsuflețite au fost găsite până acum la locul accidentului. Au mai fost găsite două persoane în viață, dar cu răni grave. Căutările la fața locului continuă. Președintele Volodimir Zelenski a anunțat că se va deplasa personal la locul tragediei, sâmbătă.

La bordul avionului militar prăbușit se aflau 21 de studenți de la Academia Forțelor Aeriene din Harkov și 7 membri ai echipajului. Video!

Sursa

Brandul autohton Georgette va prezenta o inedită colecție de toamnă la Moldova Fashion Days!
O moașă din Ialoveni s-a stins din cauza Coronavirusului