USMF ,,Nicolae Testemițanu” a pierdut mai mulți angajați din cauza virusului Covid-19

La un an de la declanșarea epidemiei de coronavirus în țara noastră, Universitatea de Stat de Medicină şi Farmacie „Nicolae Testemiţanu” a pierdut 16 angajați – cadre științifico-didactice și alte categorii de personal universitar – care au manifestat înalt profesionalism, tenacitate și dăruire de sine în formarea a zeci de generații de medici, contribuind la prosperarea Almei Mater.

,,Este o pierdere irecuperabilă pentru comunitatea universitară și pentru sistemul național de sănătate. Vor rămâne în inimile noastre adevărați specialiști de valoare, înzestrați cu calități umane deosebite. Dumnezeu să-i odihnească în Împărăția Sa!”, anunță USMF ,,Nicolae Testemițanu”.

A murit Bo, câinele familiei Obama răpus de cancer, la vârsta de 13 ani
De la 1 iunie, angajații vaccinați ar putea renunța la purtarea măștilor în birou. Anunțul Ministerului Sănătății din România