Video! Ce a pățit o polițistă din Moldova, căreia un șofer a refuzat să-i dea mită

Polițiști, studenți și reprezentanți ai societății civile au fost premiați de Ziua Internațională Anticorupție, marcată în fiecare an la 9 decembrie.

#Aleg_un_viitor_integru”, astfel s-a numit concursul anticorupție, lansat de Inspectoratul General al Poliției în luna septembrie, la care au participat zeci de studenți. Juriul a analizat şi desemnat trei spoturi câștigătoare.

Astfel, locul I i-a revenit Dariei Mirela, studentă a Universității Libere Internaționale din Moldova, locul II lui Coadă Valeriu, student al Academiei de Muzică, Teatru și Arte Plastice, iar pe locul III s-a clasat Albina Cristian, student al Academiei ”Ștefan cel Mare” a MAI. Inspectoratul General al Poliției a prezentat spotul video realizat de participanta Darii Mirela, premiată cu locul întâi în cadrul Concursului anticorupție cu genericul ,,Aleg un viitor integru!”.

,,Corupția îngreunează mersul și te doboară! Nu te împiedica! Fii integru!”, acesta este mesajul filmulețului de mai jos:

alte Articole interesante

Alte Articole interesante