Premiile Emmy 2021: Cele mai spectaculoase ținute purtate de vedete pe covorul roșu

Premiile Emmy 2021 au avut loc duminică seară la Los Angeles. Producțiile The Crown și Gambitul Damei au plecat acasă cu cele mai multe premii. An de an, ceremonia de decernare a premiilor Emmy nu reprezintă doar o importantă gală pentru industria televiziunii, ci și o ocazie pentru staruri de a afișa ținute spectaculoase pe covorul roșu.

Vedetele au defilat pe covorul roșu în rochii pline de farmec și ținute extravagante create de cei mai renumiți designeri ai momentului.

Anya Taylor-Joy în Dior Haute Couture

Yara Shahidi în Dior Haute Couture

Cynthia Erivo în Louis Vuitton

Tracee Ellis Ross în Valentino Haute Couture