Ana Tarasiuc creează o colecție dedicată tinerelor active!

De când se ține minte, Ana Tarasiuc desenează și este pasionată de modă. Când era mica, visa să-și creeze singură ținutele pentru a fi mai frumoasă și mai deosebită decât fetele de pe stradă. Acum, designerul tinde să ia premiul mare la concursul MÂNDRIA.

Ana Tarasiuc creează o colecție dedicată tinerelor active!

Era atrasă de lucrul manual. Timp de câțiva ani a frecventat o școală de desen, crea broderii pentru masă, iar la liceu confecționa diferite accesorii.

Academia de Arte a fost alegerea ei. Părinții au susținut-o mereu, cu toate că este o profesie grea și costisitoare. Îi este greu din punct de vedere financiar și nu-și poate permite să folosească stofe luxoase.

Cea mai neobișnuită piesă vestimentară a fost un palton cusut în anul doi de facultate. Ana a folosit o stofă grafică, combinând-o cu un guler și un accesoriu din piele.

Cea mai mare experiență a obținut-o la susținerea diplomei. A făcut o colecție pentru bărbați din 5 articole vestimentare timp de un an.

Primii clienți ai Anei au fost rudele și prietenii. Ea le coase haine gratis.

Ana Tarasiuc creează o colecție dedicată tinerelor active! kosterinakaterina_graduation2013anatarasiuc_1 Ana Tarasiuc creează o colecție dedicată tinerelor active!

La Ia Mania va participa cu o colecție vestimentară pentru tinerele active. Va lucra cu stofe naturale, cu ornamente brodate și printate.

Ana Tarasiuc creează o colecție dedicată tinerelor active!IMG_1252 Ana Tarasiuc creează o colecție dedicată tinerelor active!

“Vreau să particip la Ia Mania pentru a crea o colecție inspirată din portul nostru național, dar cu o abordare nouă, cu idei mai proaspete.”

Paris Hilton poartă pantofi creați de două moldovence!
Natalia Podolskaia și sora ei geamănă! Vezi cât de bine seamănă