Cămăși-rochii albe în vitrinele de la Ia Mania, semnate de Tatiana Balaban!

Tatiana Balaban nu a

făcut niciodată vreo școală de pictură, dar a știut de mică că va fi designer vestimentar. Din primul an de facultate a început să colaboreze cu câteva reviste de modă. Acest job a făcut-o să înţeleagă cum se lucrează în industria modei.

BS6A1083 BS6A1090 BS6A1091 BS6A1094 BS6A1088
BS6A1089

Îi place designul curat, liniile clare și minimalismul, de aceea a creat un format în care lucrează cu baze– creează cămăși albe.

Prima realizare a Tatianei a fost o colecție capsulă pentru bărbați.

“Mândria” este primul concurs la care participă designerul. Tatiana va crea cămăși cu motive tradiționale românești.

Îmi doresc să cunosc tradițiile și simbolismul culturii noastre românești și să le aplic în creațiile mele; să descopăr femeia și  rolul ei în cultura românească.

Ana-Maria Mincu îi va accesoriza cămășile cu bijuterii create manual.

Pe lângă design, Tatiana Balaban organizează seminare fashion cu personalități de peste hotare. Invitații ei au fost fashion bloggerul și jurnalistul rus Maga Umkhaev și bloggerul elvețian Yvan Rodic.

Valeriu Guțu, frumusețe de bărbat din Moldova! Ne va reprezenta țara la „Mister World 2014”!
Cristina Scarlat către Boris Covali: ”Nu poate să fie bărbat până la urmă!”