Se poate! O studentă are cinci copii și o afacere de succes!

Natalia Calmâș din raionul Orhei deși are cinci copii și este studentă la Universitatea Agrară, reușește să administreze cu succes o afacere de familie.

1

Nu a fost ușor, uneori chiar a fost gata să oprească totul, însă gândul că sunt împreună și nu departe unul de celălalt o făcea mai puternică:”Uneori câștigi, alteori pierzi. Însă sunt fericită că suntem acasă, împreună”.

2 4 5

Creșterea florilor în sere este ocupația care îi aduce nu doar profit, dar și o satifacție sufletească. “Dacă facem totul cu suflet și muncim toată ziua, uneori 24 din 24 chiar, rezultatele se văd.”

De când lucrează cu florile a înțeles că acestea sunt ca și oamenii, au mereu nevoie de atenție. Iar dacă într-o zi nu ai intrat în seră, a treia zi mai bine nu intra deloc, deoarece rezultatul te va dezamăgi.

3 6 ggg

Unde mai pui că acest job o ține mai aproape de cei 5 copii:

”Odată ce am copii nu pot fi mereu la muncă. Acum însă dacă eu sunt stăpână pe mine, nu mă tem ori de câte ori se îmbolnăvește unul din copii. Nu de alta, dar dacă aș lucra pentru cineva demult eram dată afară”.

Sursa: agora.md

Poze de la ziua de naștere a Jannei Friske. A împlinit 40 de ani!
4 cele mai chic modele de genți pentru plajă!