Acuzațiile care i-au dat peste cap cariera lui Cristi Tabără!

Zilele acestea a apărut un articol, într-o publicaţie din România, în care se enumerau vedetele care şi-au distrus singure cariera. Printre acestea se menţiona şi Cristian Tabără, care la moment activează în Moldova.

Cristi_Tabara

Succcesul prezentatorului tv a apus odată cu scandal iscat în România, fiind acuzat de pedofilie. Cristian Tabără a prezentat ştiri, emisiuni de cultură şi a realizat matinalul la PRO, devenind rapid un reper pentru mulţi dintre colegii săi de breaslă.

Totul s-a terminat brusc, după ce au apărut zvonuri că Tabără ar fi implicat într-un scandal sexual. Mama unei fetiţe de 12 ani, ce era colegă şi fostă iubită a lui Cristian, la postul Acasă TV, susţinea că jurnalistul i-a abuzat sexual fiica.

06tabara_ZLAstfel, plecarea prezentatorului  de la Pro TV a fost iminentă şi mai ales grăbită de şefi. După izbucnirea scandalului, Tabără nu s-a retras din viaţa publică şi s-a mutat la TVR, însă nu a mai cunoscut succesul de altadătă. Imaginea jurnalistului, căruia toţi colegii îi spuneau „părintele” (Tabără este absolvent al facultății de Teologie) a fost puternic afectată de aceste acuzaţii.

După doi ani de la scandal, Cristi Tabără a fost declarat nevinovat de instanţa de judecată din lipsă de probe, dar imaginea prezentatorului a rămas şifonată. Astfel, Tabără a renunţat la televiziunea din România şi a venit peste Prut.

Uite ce pretenţii are Cătălin Botezatu referitoare la propria înmormântare
Cum am putea scăpa definitiv de răceală şi gripă. Medicii au realizat un medicament