Ana Badaneu, Miss Moldova 2017: „Cunosc lumea modellingului destul de superficial”

Chișinăuianca Ana Badaneu a reuşit luna acesta o performanţă pe care orice tânără din lumea modellingului şi-ar dori-o, aceea de a reprezenta Moldova la concursul Miss World. Desemnată Miss Moldova 2017, Ana a recunoscut într-un interviu oferit pentru unica.md că nu a făcut modelling și nici nu are studii în domeniu, în schimb este și câștigătoarea primei ediții Miss Beauty Moldova 2016.

ana miss.jpg

Foto: Facebook.com/ Ana Badaneu

• unicamd unica.mdCând ai făcut primii pași în modelling și ce dimensiuni ai?
  • Ana BadaneuNu am făcut modelling. Sunt studentă la Academia de Studii Economice, Facultatea de Business și Administrare. Am înalțimea de 168 cm , 50 kg, bust 90 , talie 62, șolduri 93.
ana1

Foto: Facebook.com/ Ana Badaneu

• unicamd unica.mdCare crezi că a fost atuul tău la concursul Miss Moldova?
  • Ana BadaneuAtuul meu este caracterul ambițios, de aici și atașamentul serios fața de scopurile mele, respectiv și rezultatele obținute.

• unicamd unica.mdCare sunt principalele 5 lucruri de care crezi că trebuie să țină cont o domnișoară care se vrea Miss Moldova?
  • Ana BadaneuNaturalețea, dorința de a învinge, ci nu doar de a participa. Proporționalitatea corpului pentru care trebuie de muncit în sala de sport, care în rezultat oferă încrederea în sine, de asemenea, un lucru la fel de important este să ai susținerea prietenilor și celor dragi.

ana

Foto: Facebook.com/ Ana Badaneu

• unicamd unica.mdSe spune că juriul concursului Miss Moldova este unul foarte subiectiv, tu cum crezi, de ce te-au ales anume pe tine?
  • Ana BadaneuEste un concurs de frumusețe și cred că am fost aleasă pentru calitățile fizice dar și pentru energia pe care am transmis-o în timpul defilărilor.

ana4Foto: Facebook.com/ Ana Badaneu

• unicamd unica.mdLa ce crezi că te va ajuta coroana de Miss și acest titlu?
  • Ana BadaneuCoroana de Miss mă va ajuta să motivez alte fete frumoase să aibă încredere în ele și să nu le fie frică să participe la concursuri de frumusețe. Să știe că datorită concursului se deschid noi uși spre succes, iar titlul în sine mă va ajuta să ridic trepte noi în cariera de modelling.
ana12ana32

Foto: Facebook.com/ Ana Badaneu

• unicamd unica.mdCe le sfătuiești pe tinerele care îşi doresc să se facă remarcate în industria modelling-ului?
  • Ana BadaneuSă fie cât mai naturale, încrezute în sine pentru că fiecare fată e frumoasă în felul ei  și să nu uite că frumusețea vine din interior.

• unicamd unica.mdCum te menții în formă?
  • Ana BadaneuMerg la sală regulat, iar alimentația corectă cred că este cel mai important lucru pentru ca să arăți bine.
      • unicamd unica.mdCe părere ai despre chirurgia plastică?
      • Ana BadaneuNu am o părerea rea despre fetele care vor să fie frumoase. Este acceptată orice schimbare, dacă este făcută spre bine.

• unicamd unica.mdCând nu eşti pe podium, porţi pantofi cu toc?
      • Ana BadaneuPort pantofi cu toc doar la evenimente,  îmi place să mă îmbrac comod dar și frumos.

ana34

Foto: Facebook.com/ Ana Badaneu

• unicamd unica.mdÎn ce domeniu consideri că ai putea face o carieră de succes?
      • Ana BadaneuAș dori pe viitor să am brand-ul meu care să producă o gamă largă de îmbrăcăminte, parfumuri, accesorii, cosmetică și alte lucruri care îmi vor părea interesante. Cred că în acest domeniu aș putea să-mi fac o cariera de succes.

• unicamd unica.md Ești implicată într-o relație?
      • Ana Badaneu nu răspune la întrebare

• unicamd unica.mdAi un model pe care îl admiri şi ai vrea să ajungi la fel de faimoasă ca el?
      • Ana BadaneuSincer, nu am nici un model preferat (admir mai multe modele) și nici nu prea am timp să urmaresc cariera altora. Cunosc lumea modellingului destul de superficial.

• unicamd unica.mdCu toții avem vise și dorințe, care sunt următoarele dorințe pe care vrei să ți le îndeplinească destinul?
      • Ana BadaneuVreau, ca și orice femeie, să fiu fericită, apreciată și de succes, iar cei dragi să fie mândri de mine.

#stilunic–Tania Turtureanu și Milla Danilceac:”Crezi că este ușor să șcrii o piesă în 30 de minute”!

Datorită lor ne-am ales cu imnul emisiunii #stilunic, deoarece invitatele acestei ediții, Tania Turtureanu și Milla Danilceac, l-au compus în timp ce aveau loc filmările. Și da, nu le-am lăsat libere cu una cu două, le-am mai provocat să o transforme pe Nicoleta Adam. Ce ne-a ieșit la final vedeți în noul episod #stilunic!

Vă mulțumim că ne sunteți alături!

VOX POPULI: Este presa liberă în exprimare în Republica Moldova?

Cât de liberă este presa în R. Moldova? Ce așteptări au oamenii de la mijloacele de informare în masă și ce informații primesc, de fapt? Am decis să aflăm azi la noua ediție de VOX POPULI.

VOX POPULI: Ce își doresc femeile de 8 martie? Aflăm chiar de la ele

Femeile se simt apreciate atunci primesc flori! Dar ce își doresc acestea cu adevărat, de 8 martie? Ediția de astăzi VOX POPULI îi poate ajuta pe bărbați să le înțeleagă mai bine și-i poate scuti de multe bătăi de cap

5 trucuri de make-up pentru fetele care-și doresc să arate mereu frumoase și naturale
      Julianna Onofriescu, vloggerița din Moldova cu un viitor de succes în Marea Britanie: „Aștept ziua în care numele va lucra pentru mine”