Cele mai fierbinți zone erogene ale bărbaților

Un studiu efectuat de specialiștii Universității Bangor din Marea Britanie a relevat cele mai sensibile la stimularea erotică, zone de pe corpul unui bărbat. Iată ce a ieșit:

img_342912_thumbs_450x300_98687

Penisul

Penisul poate fi considerat cel mai erogen punct masculine. Însă trebuie “abordat” cu delicatețe, abia după ce și alte zone erogene, sunt stimulate. Save the best for last!

Buzele

Bărbații sunt încântați atunci când partenerele le alintă degetele, le mușcă ușor  buzele și când sunt “gâdilați” cu limba în zona gurii.

Interiorul coapselor

Este zona perfectă pentru mângâieri, sărutări, frământări ușoare adorată de femei, dar și de bărbați!

Ceafa

Zona cefei este ideală de alintat în timpul preludiului sau al flirtului. Plimbă-ți ușor “gheruțele” prin ceafa lui și-l vei scoate din minți!

Sfârcurile

Nu doar femeilor le place stimularea acestei zone, bărbații adoră și ei acest truc sexual!

Urechile

Unii bărbați nu suportă să fie atinși în zona urechilor, alții însă mor după asta. Încearcă, mai știi, poate îi va plăcea?

Un pahar de suc de grapefruit conţine un nivel de zahăr echivalent cu patru gogoşi glazurate
Dara s-a întâlnit cu Jean-Elie Malkin. Vezi, de ce !