Angela Orescu: Viața e așa cum ți-o dorești tu să fie!

Nume: Angela
Prenume: Orescu

Vârsta: 22 ani
Zodie: Scorpion

Ocupație:  studentă UTM, Facultatea Urbanism si Arhitectură
Pasiune: desen, dans, muzica, sport

Motto-ul in viață: ce nu mă omoară, mă face mai puternică!

Evadez din cotidian atunci cand vreau să-mi ascult sufletul!

Sunt o fire puternică, sau cel puțin așa îmi place să cred că sunt.  Încerc să iau tot ce e mai bun de la viață și nu las lucrurile importante să treacă pe lângă mine. Am o viață plină, uneori agitată, dar bine ordonată. Mă implic în multe proiecte. Nu am frică de tot ce e nou și nu-mi place să las totul la voia întâmplării. Dar apar momente când sunt în impas și trebuie să iau o decizie radicală sau, pur si simplu, vreau să evadez din toată această  agitație pentru a mă reculege. Atunci îmi strâng lucrurile cele mai importante într-un ruxac și fug pentru 2-3 zile din oraș. În acele clipe  îmi fac ordine în gânduri și  încerc să-mi ascult sufletul, nu doar rațiunea.  Iar  atunci cand revin la  această viață agitată, o fac cu drag, linistită și cu forțe noi.

Coordonator proiect: Valentina Țirigan
Stilist: Anna Artiuhova
Make-up & Hair Style: Daniela Cosniceanu
Foto: Ala Melnic

Instructor de alpinism și escaladare – Anton Șarinschii

Vezi cum a fost:

Partenerul concursului iunie-iulie:

Discută cu Galina – septembrie
Angela Orescu: Viața e așa cum ți-o dorești tu să fie!