Circulația pe o stradă din Capitală se închide până la sfârșitul verii

Traficul rutier pe strada Studenților, tronsonul cuprins între Nicolae Dimo şi Prof. Ion Dumeniuc, va fi sistat până pe 31 august. Potrivit autorităților, restricțiile au loc în legătură cu lucările de reparaţie.

Astfel, până pe 28 iulie, va fi sistată parţial circulaţia transportului pe strada Studenților, tronsonul cuprins între străzile N. Dimo şi Prof. Ion Dumeniuc, în direcţia străzii Porf. Ion Dumeniuc, iar în perioada 29 iulie-19 august, circulaţia va fi sistată pe această porţiune, în direcţia străzii N. Dimo.

În perioada 20 august-31 august, circulaţia pe același tronson va fi sistată total. Conducătorii auto care traversează zona sunt rugați să respecte semnalizarea rutieră temporară.

alte Articole interesante