„Grow Me Up” – te provoacă la schimbare! Învață să fii o femeie modernă

Câteva tinere cu vârste cuprinse între 15 – 18 ani și-au propus să schimbe gândirea unei femei. Acestia și-au numit proiectul „Grow Me Up” și încearcă să motiveze și să încurajeze tinerele, care se confruntă cu diverse probleme.

separator

14434985_1886944254866763_9068579561719018333_o

“Noi oferim 3 cursuri diferite: sănătate, feminitate și dezvoltare profesională. Fiecare curs are cîte 20-30 aplicante, care au fost selectate prin două etape de selectare: 1. Aplicare online 2. Interviu. Fiecare curs este constituit din traininguri, workshopuri, offlineuri bazate pe tematica cursului. De ex. la cursul „sănătate” fetele vor avea ore de yoga”, a declarat Diana Capiţa, preşedinte „Grow Me Up”.

14390800_1890932764467912_9066445561383143971_n

Grupul țintă a proiectului sunt domnișoarele cu vârsta cuprinsă între 15 și 18 ani și tinde să creeze o familie mare, ce va întruni tinerele care vor schimba societatea și vor creea o mentalitate nouă, în care fiecare domnișoară să se simtă bine și să aibă posibilități egale.

14556785_1893044527590069_8031336110098195853_o

Urmăreşte activitatea celor de la „Grow Me Up”  pe pagina de Facebook a proiectului şi nu ezita să le scrii organizatorilor dacă ai anumite întrebări.

14379666_1886942718200250_5991261561350080_o

Natalia Barbu a evoluat pe scena Eurovision Song Contest 2024! Video

Prima semifinală a competiției Eurovision Song Contest 2024 are loc chiar în aceste momente! Natalia Barbu a evoluat cu numărul 11. Artista a fost întâmpinată cu ropote de aplauze și a avut o interpretare superbă! Vezi, mai jos, momentul mult așteptat de public:

12. Azerbaijan / FAHREE feat. Ilkin Dovlatov – Özünlə Apar

13. Australia / Electric Fields – One Milkali (One Blood)

14. Portugal / iolanda – Grito

15. Luxembourg / TALI – Fighter

Lotul național de taekwon-do a cucerit șapte medalii la Campionatul European

Lotul național de taekwon-do, versiunea ITF, a cucerit șapte medalii la Campionatul European, care a avut loc în orașul Koper, Slovenia.

Lotul național de taekwon-do a cucerit 7 medalii la Campionatul European

Sportivii din Republica Moldova au înregistrat cel mai bun rezultat la proba spargeri forță, categoria seniori, acolo unde lotul nostru, compus din Igor Filimon, Filip Petrachii, Ion Ilescu, Nichita Griziuc, Adal Tentiuc și Vasile Panainte, s-a situat pe locul I în clasamentul pe echipe, transmite moldpres.md.

Igor Filimon și Ion Ilescu au cucerit medalia de aur și la proba tehnică Tull. Tot la aceeași probă, Filip Petrachii s-a situat pe locul II, iar Maria Ilescu a intrat în posesia medaliei de aur, în concursul feminin la categoria de vârstă veterani.

În urma acestor rezultate, lotul național de taekwon-do, versiunea ITF, s-a situat pe locul 11 în clasamentul general din 33 de țări.

Natalia Barbu a lansat videoclipul piesei cu care va merge la Eurovision 2024

Interpreta din Republica Moldova, Natalia Barbu, a lansat videoclipul piesei „In the Middle”, cu care ne va reprezenta țara la Eurovision Song Contest 2024. Lansarea a avut loc cu doar o zi înainte de prima semifinală a concursulu. Videoclipul a fost regizat de Nicu Chilianu.

Natalia Barbu a lansat videoclipul piesei cu care va merge la EurovisionFoto: TV8.md

Producția a fost primită cu satisfacție de către fani. „Absolut minunat”, „E cel mai tare clip”, „Epic” s-au grăbit să comenteze oamenii, transmite tv8.md.

Alții au scris în comentariile de pe Youtube că videoclipul ar fi trebuit lansat mai devreme decât semifinala concursului pentru a fi promovat mai mult.

Natalia Barbu pleacă la Malmö (Suedia) cu piesa „In the middle”. Interpreta, care a câștigat pentru a doua oară Finala Națională Eurovision, spune că e copleșită de emoții frumoase.

Eurovision Song Contest 2024 va avea loc la Malmö, Suedia, ca urmare a victoriei de anul trecut a interpretei Loreen, cu piesa „Tattoo”. Semifinalele vor avea loc la 7 și la 9 mai, iar țara câștigătoare va fi desemnată în cadrul finalei de pe data de 11 mai.

Anul trecut, R. Moldova a fost reprezentată de Pasha Parfeni, care s-a clasat pe locul 18 în marea finală, cu piesa „Soarele și Luna”. Cel mai bun rezultat al Moldovei la Eurovision a fost în anul 2017, atunci când trupa SunStroke Project a obținut locul trei cu piesa „Hey mamma”.