Natalia Barbu a revenit în Cancun, destinația turistică care i-a purtat noroc acum 3 ani: aici l-a conceput pe Victoraș. Să înțelegem că interpreta este gata să-și mai pună o dată norocul la încercare?

separator

În postări, nu trădează nimic din planurile personale. În schimb se bucură de descoperirile turistice dar și de temperaturile din termometru.

Natalia Barbu revine în orașul în care și-a conceput copilul! 1600075_691722747538469_871244924_n 1608643_691722737538470_1498266913_n

”Astăzi am vizitat Piramidele Maya din Tulum :)) incredibil de frumos!!! Cât de întelepți și spirituali erau mayasii…cred că încă mai avem multe de învațat de la ei”, a comentat Natalia.

Patru angajați ai Poliției de Frontieră au obținut victorii la Campionatul Țărilor Balcanice din Turcia

La Campionatul Țărilor Balcanice, care a avut loc la Izmir, Turcia, în perioada 25-26 mai 2024, patru angajați ai Poliției de Frontieră au obținut întâietate în diferite probe sportive.

Patru polițiști de frontieră au obținut victorii în lumea sportuluiFoto: Border.gov.md

„Participarea atleților la competiția internațională a fost încununată de succes, datorită pregătirii asidue și dedicației pe terenul de sport”, scriu reprezentanții Poliției de Frontieră.

Așadar, în data de 25 mai 2024, Marghiev Serghei a obținut locul II la proba de aruncare a ciocanului, cu un rezultat de 74.83 metri.

De asemenea, în ziua următoare, 26 mai 2024, alți trei polițiști de frontieră au adus victorii importante:

– Marghieva Zalina a câștigat locul 1 la proba de aruncare a ciocanului, cu un rezultat de 71.12 metri;

– Mardare Andrian a obținut locul 1 la proba de aruncare a suliței, cu un rezultat remarcabil de 81.68 metri;

– Bezede Dimitriana a ocupat locul 2 la proba de aruncare a greutății, cu un rezultat de 16.84 metri.

O tânără sportivă din Moldova a cucerit medalia de bronz la Campionatul European de lupte feminine

Luptătoarea din Republica Moldova, Mihaela Samoil, a cucerit medalia de bronz la Campionatul European de lupte feminine, rezervat sportivelor sub vârsta de 23 de ani, care are loc la Baku.

55kg WW – Mihaela Samoil (MDA) df. Tuba Demir (TUR)

Sportiva din Republica Moldova a învins-o în finala mică a categoriei de greutate de până la 55 kg pe reprezentanta Turcei, Tuba Demir, cu scorul de 8-4.

Menționăm că Republica Moldova a cucerit până acum trei medalii la lupte greco-romane și una la lupte feminine la Campionatul European U-23 de la Baku.

Radu Lefter, campion european la Lupte în categoria de vârstă sub 23 de ani

Sportivul Centrului Sportiv de pregătire a Loturilor Naționale Radu Lefter a devenit campion european în cadrul Campionatul European de Lupte rezervate vârstei sub 23 de ani.

Radu Lefter a obținut aurul la Campionatul European de Lupte U-23Foto: gov.md

Potrivit Ministerului Educației și Cercetării, Radu Lefter a cucerit medalia de aur după ce a trecut în ultimul act al categoriei de greutate de până la 97 kg de Soslan Dzhagaev, care a evoluat la competiția continentală de la Baku sub drapel neutru.

La ediția din acest an a Campionatului European U-23, Radu Lefter i-a mai învins pe grecul Angelos Kouklaris (11-0) și georgianul Merab Suleimanishvili (14-4).

Cu această victorie, Radu Lefter și-a trecut în palmares primul titlu continental la categoria de vârstă sub 23 de ani, după ce în 2021 și 2022 a devenit vicecampion european.

Lotul național de lupte libere a mai obținut două distincții de bronz prin Maeștrii în sport Serghei Cîlcic (65 kg) și Constantin Chirilov (70 kg), care au completat podiumul de premiere în categoriile lor de greutate.

Aproape de a obține o medalie de bronz a fost și Marius Retco care a cedat în faza finală și s-a clasat pe locul cinci.gallery images