Bloggerița Tatiana Tattocika, o mămică modernă care știe cum să-și răsfețe puiul cu delicii culinare

Maternitatea este locul în care fericirea prinde glas, dar și multă culoare. Ipoteză valabilă și în cazul protagonistei noastre de origine ucraineană – blogerrița Tatiana Tattocika, care spune că micuța Emilia este cea mai mare bucurie și alinarea ei, iar faptul că a devenit mamă o ambiționează și mai mult în tot ceea ce face zi de zi.

Diversificarea a început-o cu terciurile. Iar piureurile de legume le-a introdus după câteva săptămâni la recomandarea medicului pediatru. Și dacă, am avut timp la dispoziție am încercat să facem două tipuri de pireu de fructe în condiții de casă și să le comparăm cu cele de la Gerber. Iată ce a ieșit:

#usideschise: Olesea Sveclă acasă la Șoldănești – și-a revăzut profesorii, am stat la discuții cu părinții și i-am văzut casa!

Olesea Sveclă – colega noastră de la unic, regizoare, actriță și mai nou Actriță Emerită ne-a invitat la ea acasă, în Șoldănești. Deși ar părea că vine des pe acasă, ne-a recunoscut că nu a fost de ani buni la școală sau în locurile turistice frumoase din localitatea sa. Am stat la discuții cu părinții ei, ne-au povesti cum a fost aceasta în copilăre, am flat de ce a decis să se facă actriță și cum și-a pus amprenta asupra ei locul de baștină. În acest episod #usideschise prin Moldova vă invităm să descoperiți locurile frumoase din Șoldănești!!

Moldoveanca Lidia Balaur s-a lansat într-un domeniu mai puțin obișnuit pentru femei, în Franța

A absolvit două facultăți în Republica Moldova, dar în urmă cu cinci ani, soarta a dus-o în Franța, acolo unde s-a lansat într-un domeniu mai puțin obișnuit pentru femei. La doar 28 de ani, Lidia Balaur, administrează cu succes o companie care prestează servicii internaționale de transport și de turism. Ce sacrificii a făcut, dar și povestea tinerei antreprenoare o aflați într-un reportaj marca unica.md realizat în Franța

#mamasita: Olga Manciu: “Nu este deloc ușor să ai doi adolescenți în casă!”

S-a discutat și analizat mult la acest interviu. Despre cuplu, educație în școlile din Anglia și cum să găsești cheița către un copil cu ADHD. Un interviu despre viața reală a mamei Olga Manciu. Un episod #mamasita cu multe lecții de viață.

Partenerii noștri
Author Nestle
Adresa: str. Tighina 49/4, et.3
Facebook: https://www.facebook.com/Nestle/?fref=ts
Aliona Shishkova a purtat ținuta unui designer moldovean, la nunta fiicei miliardarului rus
Tatiana Heghea, într-o imagine adorabilă alături de sora sa!