Cât costă studiile în Universitățile din Moldova?

Cel mai mari taxe pentru studii nu mai sunt înregistrate la facultățile farmacie și stomatologie, așa cum era în anii trecuți.

Absolvenții care își doresc să continue studiile la Academia de Muzică, Teatru și Arte Plastice vor trebui să-și pună părinții la mare cheltuială. La specialități precum canto academic și dirijat de orchestră, taxele pentru studii se ridică la 35.950 lei pentru primii doi ani de studiu.

Pentru un an de studiu la Universitatea de Medicină și Farmacie, candidații vor trebui să plătească circa 31 mii de lei. Contractul la facultatea medicină generală costă 30.100 lei, la farmacie – 30.500, iar la stomatologie – 31.700.

Află mai multe pe www.diez.md

În Chișinău va fi deschis un muzeu dedicat poetului Grigore Vieru. Iată unde va fi amplasat
Edith Gonzalez i-a pregătit fiicei sale o surpriză pentru aniversarea de 15 ani, care va avea loc luna viitoare