Topul celor mai sexy femei din Moldova. Iată cine este câștigătoarea titlului!

Zeci de femei frumoase de la noi din țară s-au regăsit în ,,Top 100 cele mai sexy femei din Moldova”, un clasament devenit deja celebru, realizat în fiecare an de revista VIP Magazin. Aseară, în cadrul unui eveniment special, la care au participat interprete de muzică, prezentatoare TV, jurnaliste, modele, designeri vestimentari, femei de afaceri, bloggeriţe, poete, sportive, influenceri etc., au fost decernate premiile.

În acest an, pentru prima dată în istoria clasamentului, una dintre marile câștigătoare obține titlul pentru al doilea an consecutiv. Femeia de afaceri Sanda Ţurcan a devenit marea deţinătoare a titlului de „Cea mai sexy femeie din Moldova” în anul 2019. Sanda a convins publicul să o voteze şi în acest an, iar fanii nu au dezamăgit-o!

Sanda Țurcan a împărtășit prima poziție cu Olivia Manoli, brand ambasadoare Guerlain. Frumoasa blondă a răpit inimile și sufletul cu personalitatea ei.

În ,,Top 100 cele mai sexy femei din Moldova” s-au regăsit și vedete precum Olga Manciu, Viorela Dimici, Daniela Caraiman, Ana Irina Petrea, Ana Cernicova, Valeria Lungu, Gabriela Nastas, Gabriela Damir și altele. Vezi întregul clasament pe www.vipmagazin.md.

1.Sanda Ţurcan, manager de vânzări, cosmeticele „Maria Galland” şi „Guinot”

1.Olivia Manoli, brand ambasadoare Guerlain3. Iuliana Dumitraş, asistenta şefului adjunct al Inspectoratului General al Poliţiei

4. Marinela Bezer, studentă, brand manageră

23. Irina Politov, femeie de afaceri

24. Alina Alexei, juristă
25. Gabriela Damir, influenceră

Tradițional, pentru acest eveniment, juriul format din cei mai reprezentativi bărbați prezenți, în acest an Pavel Stratan, Teodor Rădulescu, Patric Hanganu, Ilie Maxian și Marcel Toma au desemnat 10 câștigătoare la astfel de categorii precum:

1. Pentru cea mai SEXY ținută: Valeria Lungu
  2. Pentru cea mai PROVOCATOARE privire: Diana Brescan
  3. Pentru cel mai OBRAZNIC posterior: Iuliana Chiroșca
  4. Pentru cel mai IREZISTIBIL bust: Gabriela Damir
  5. Pentru cea CHARISMATICA prezență: LILU
  6. Pentru cea mai NONCONFORMISTA ATITUDINE: Loredana Anton
  7. Pentru CELE MAI LUNGI PICIOARE: Liubovi Ojog
  8. Pentru cea mai VOLUPTOASE BUZE: Laura Vetty
  9. Pentru cea mai ACTIVA PREZENTA LA EVENIMENT: Doina Danielean
  10. Pentru cea mai SENZUALA VOCE: Ana Cernicova

Află mai multe aici.

Turismul din Grecia se schimbă radical! În plin sezon estival, autoritățile introduc noi reguli pe plaje

În plin sezon estival, autoritățile din Grecia introduc noi reguli pe plaje. Supraaglomerarea nu mai este deloc tolerată, așa că turiștii români care se pregătesc să plece în vacanță pe insulele grecești trebuie să se informeze și să știe ce au de făcut, scrie evz.ro.

Cea mai vizitată țară de pe glob în perioada verii, Grecia, introduce reguli de ultimă oră împotriva supraaglomerării de pe plaje. Autoritățile nu mai sunt deloc tolerante și dau amenzi uriașe.

Concret, turiștii care ajung de acum încolo pe plajele însorite din Grecia trebuie să știe că nu mai pot închiria umbrele și șezlonguri oricum și de la oricine. Astfel de persoane sunt atent monitorizate și dacă nu au la vedere informațiile privind obiectele destinate închirierii și numărul acestora se aleg cu amenzi foarte mari.

Noile reguli sunt clare. Doar 30 la sută din suprafața cu nisip poate fi ocupată de scaunele pliabile, restul fiind destinat celor care preferă să stea pe prosoape.

Turiștii care observă că legea este încălcată, iar plaja este aglomerată cu șezlonguri pot raporta abuzul printr-o aplicație conectată la serverele Ministerul Finanțelor din Grecia.

Șezlongurile trebuie să fie amplasate la cel puțin 4 metri de țărm.

Căprioare eliberate din captivitate! Doi pui, găsiți într-o gospodărie din Nisporeni

Inspecția pentru Protecția Mediului Nisporeni a primit un apel telefonic, precum, că un locuitor al s. Odobești, r-nul Nisporeni, ține în captivitate două căprioare. Inspectorii au mers la fața locului, ei au ridicat  căprioarele și le-au transmis Ocolului Silvic Grozești. După un control veterinar căprioarele au fost eliberate în habitatul lor natural, informează unica.md cu referire la un comunicat al Inspectoratului pentru Protecția Mediului.

Persoana vinovată de săvârșirea contravenției a fost citată la sediul IPM Nisporeni pentru a fi sancționată conform prevederilor  legislației de mediu.

Inspectoratul pentru Protecția Mediului își exprimă recunoștința față de cetățeanul care a alertat inspectorii de mediu și îndeamnă toți locuitorii să urmeze acest exemplu, contribuind activ la protejarea și conservarea faunei.

O fetiță de 11 ani și tatăl ei au murit după ce au fost loviţi de fulger pe munte

Un tată şi fiica sa în vârstă de 11 ani au murit după ce au fost loviţi de fulger în Munţii Balcani din Bulgaria, informează DPA citat de stirileprotv.ro.

Bărbatul şi cei doi copii ai lui se aflau în drumeţie în apropiere de vârful Kupena, care are înălţimea de 2.169 metri, a relatat luni televiziunea de stat BNT.

Fiul acestuia, în vârstă de 13 ani, a fost salvat de un elicopter militar după ce băiatul a alertat serviciile de urgenţă în urma fulgerului.

Potrivit relatării, bărbatul decedat, în vârstă de 47 de ani, era un alpinist experimentat. Cu toate acestea, el a întreprins acea drumeţie montană în condiţii meteorologice nefavorabile, au precizat serviciile de urgenţă.

O vedetă de la noi a rămas fără cont pe Instagram. I se cer mulți bani pentru a-l restabili
Nata Albot: ,,Mi se pare ciudat când bărbații spun că nu vor să asiste la nașterea copilului lor”