USMF Nicolae Testemiţanu organizează un nou maraton de vaccinare anti-Covid-19

Universitatea de Stat de Medicină și Farmacie „Nicolae Testemițanu” organizează cel de-al treilea Maraton universitar de imunizare împotriva COVID-19 cu genericul „De la student la student”.

Acțiunea va avea loc în data de 18 iulie 2021, începând cu ora 8:00 până la 18:00, în Complexul Sociocultural Universitar (str. Nicolae Testemițanu, 25).

Potrivit organizatorului, în cadrul maratonului se va efectua rapelul cu vaccinul AstraZeneca.

Maratonul este organizat în parteneriat cu Asociația Studenților și Rezidenților în Medicină, Ministerul Sănătății, Muncii și Protecției Sociale, Ministerul Educației, Culturii și Cercetării, cu suportul Consiliului rectorilor din Republica Moldova.

Un individ beat criță, prins cu 130 km/h pe centura Orheiului
Agenţia Servicii Publice a anunţat despre posibila suspendare a eliberării paşapoartelor