Călugărița care a câștigat “Vocea Italiei” a renunțat la viața monahală și este acum de nerecunoscut

Cristina Scuccia, călugărița care a câștigat “Vocea Italiei”, este de nerecunoscut în prezent. Nu doar că a renunțat la viața monahală, dar acum și-a scos în evidență și senzualitatea, fiind extrem de feminină și de cochetă. Cristina Scuccia a apărut zilele trecute la o emisiune de televiziune din Spania și a anunțat cu ce se ocupă în prezent.

În 2014, sora Cristina Scuccia câștiga „Vocea Italiei”, reușind să impresioneze juriul cu vocea sa, cu prezența scenică și cu firea ei dezinvoltă. A cântat hitul „No One”, al Aliciei Keys, iar juriul a rămas fără cuvinte, mai ales când s-au întors scaunele și au văzut că pe scenă este o călugăriță. „Am un dar și am vrut să-l împărtășesc cu voi”, a declarat atunci sora Cristina, care a și câștigat concursul „Vocea Italiei”, interpretând în finală “What a Feeling”, din filmul Flashdance, scrie libertateapentrufemei.ro.

Cum arată și cu ce se ocupă acum sora Cristina Scuccia

La acea vreme, Cristina Scuccia era măicuță la mănăstirea “Ursuline Sisters of the Holy Family”, din Milano și nu părea dispusă să renunțe la cele sfinte pentru a face o carieră în muzică. Iată, încă, că viața a avut alte planuri pentru ea. Potrivit The Guardian, Cristina Scuccia a renunțat la viața de călugăriță, iar acum este ospătăriță în Spania. Ea și-a făcut apariția la emisiunea „Verissimo”, unde a uimit cu transformarea radicală. Frumoasă, sigură pe ea, machiată, coafată, îmbrăcată într-un costum roșu și încălțată cu pantofi cu toc, Cristina Scuccia a vorbit despre noua ei viață.

Călugărița care a câștigat „Vocea Italiei” este acum chelneriță

„Am ales să-mi urmez inima fără să mă gândesc la ce vor spune oamenii despre mine. Cred că trebuie să îți asculți inima cu curaj. Schimbarea este un semn de evoluție, dar este întotdeauna dificilă, deoarece este mai ușor să te ancorezi în propriile certitudini decât să îți pui întrebări. Există un bine sau un rău?”, a spus ea, potrivit The Guardian. Cristina Scuccia a spus în emisiune că a avut nevoie de ajutorul unui psiholog după decizia de a renunța la viața monahală. „Am riscat și mi-am făcut griji că voi ajunge sub un pod. I-am repetat mereu acest lucru psihologului meu”.

A decedat. Un renumit interpret și-a pierdut viața la doar 31 ani

Fanii One Direction sunt în stare de șoc. Liam Payne, unul dintre membrii trupei a murit în Buenos Aires. Britanicul în vârstă de 31 de ani și-a pierdut viața după ce a căzut de la etajul trei al hotelului unde era cazat. El ar fi fost sub influența drogurilor și a alcoolului. Milioane de fani din întreaga lume sunt devastați. Membrii trupei nu au făcut momentan nicio declarație publică.

Principalele ziare locale, La Nacion şi Clarin, au relatat, citând oficiali locali, că poliţia a fost chemată la hotelul din cartierul Palermo din capitală printr-un apel de urgenţă care menţiona „un bărbat agresiv care ar putea fi sub efectul drogurilor şi alcoolului”, notează News.ro.

Angajaţii de la ambulanţă au confirmat ulterior decesul cântăreţului, care a fost găsit într-o curte interioară a hotelului, potrivit relatărilor de presă. Artistul avea „răni foarte grave în urma căzăturii, l-am declarat mort, nu exista nicio posibilitate de resuscitare”, a declarat şeful serviciilor de urgenţă, Alberto Crescenti, la televiziunea locală. El a adăugat că serviciile de urgenţă au fost chemate la hotelul Casa Sur după ce au primit un apel la ora locală 17.04 (23.04, ora României). O echipă a sosit şapte minute mai târziu şi „a găsit bărbatul mort, iar mai târziu am descoperit că era cântăreţ într-o formaţie”, a continuat el.

Liam Payne a devenit celebru la nivel mondial ca membru al trupei pop One Direction, între timp destrămată, alături de Harry Styles, Zayn Malik, Niall Horan şi Louis Tomlinson.

Noi benzi pentru transportul public vor apărea

Benzile dedicate transportului public pe str. Hîncești (sectorul cuprins între străzile Alexei Mateevici și Miorița) vor fi extinse, iar schița de proiect pentru bd. Moscova este în faza de elaborare. Anunțul a fost făcut de către Primăria Chișinău.

Până în prezent, 17 străzi din oraș au fost amenajate cu benzi dedicate, totalitatea cărora însumează 45 km pe sens dus-întors. Este vorba de străzile: Ion Creangă, Ștefan cel Mare și Sfânt, Constantin Negruzzi, Decebal, Dacia, Ciuflea, Grigore Vieru, Constantin Tănase, Mitropolit Gavriil Bănulescu Bodoni, Alexandr Pușkin, Vasile Alecsandri, Gheorghe Asachi, Renașterii Naționale, Bogdan Voievod, Alecu Russo, Mircea cel Bătrân și Alba Iulia.

Sondaj: Ce partide ar intra în Parlament în urma anticipatelor

În cazul în care duminica viitoare ar avea loc alegeri parlamentare anticipate, în noul Legislativ ar accede două partide.

Potrivit unui sondaj realizat de CBS Research la comanda WatchDog.md, PAS ar obține 32,7% din voturi, iar PSRM – 8,9%, transmite Știri.md.

De menționat că peste 29% dintre respondenți au declarat că nu au decis pentru cine să voteze.

Sondajul a fost realizat în perioada 11-16 octombrie pe un eșantion de 1.034 de respondenți, iar marja de eroare este de +/- 3%.

Nu mai trimiteți sticle cu vin rudelor din străinătate! Licorile sunt confiscate la punctele de trecere: ”Pute vama a drojdii!”
De ce te dor dinții când ești răcit