Cum a reacționat Kate Middleton când și-a văzut fostul profesor. Gestul pe care nu l-a făcut des în public

Cu ocazia unei vizite pe care Kate Middleton și prințul William au făcut-o în Cornwall, prințesa de Wales a avut parte de o surpriză care a făcut-o să se lumineze la față, scrie peroz.ro.

În timpul unei întâlniri cu mulțimea care-i aștepta în fața unui muzeu, Kate a părut cu adevărat surprinsă să-l vadă pe Jim Embury, profesorul ei de istorie din școala generală, care acum este voluntar la muzeul pe care l-a vizitat cuplul regal. Când a dat cu ochii de el, prințesa l-a recunoscut de îndată, i-a zâmbit și l-a îmbrățișat cu drag, secunde bune, un gest pe care nu l-a făcut des în public.

„Oh, Doamne! Asta mă duce în trecut. Vă recunosc și îmi amintesc lucruri de atunci. Ceea ce m-ați învățat dumneavoastră, dau mai departe copiilor mei”, i-a spus Kate fostului dascăl pe care i l-a prezentat și soțului ei.

La rândul lui, și Jim Embury s-a arătat entuziasmat să o vadă pe fosta lui elevă în postura de prințesă și viitoare regină consoartă a Marii Britanii, la 25 de ani după ce i-a fost profesor. Acesta a fost încântat și de îmbrățișarea caldă pe care Kate i-a oferit-o și căreia i-a răspuns în aceeași manieră.

Kate Middleton, lăudată de profesorul din școala generală: „Nu s-a schimbat deloc”

„A fost o elevă fantastică”, a spus profesorul după întâlnirea cu Kate. Într-o discuție cu Daily Mail, Emnbury a declarat: „A fost o întâlnire grozavă și prima dată când am văzut-o pe Kate în 25 de ani. Nu s-a schimbat absolut deloc și e la fel cum o știam: conștiincioasă, grijulie și exuberantă. E o femeie minunată. Până azi dimineață la ora 6 nici nu știam că vine. Era ziua mea liberă, dar am fost întrebat dacă vreau să vin. Ideea de a o întâlni pe Kate după atâția ani m-a entuziasmat„. De altfel, Kate Middleton a manifestat un interes pentru istorie și când a ajuns la facultate, unde a ales să studieze Istoria Artelor. La University of St. Andrews l-a și cunpscut pe prințul William.

Atenție! Un nou avertisment Cod Galben, emis de meteorologi

Meteorologii anunță un nou cod galben de instabilitate atmosferică, valabil pe întreg teritoriul R. Moldova.

Astfel, meteorologii anunță în perioada 10.06 ora 15:00 – 11.06.2024 ora 03:00 ploi de scurtă durată însoțite de descărcări electrice.

Izolat se prevăr averse puternice și grindină, în intervale scurte de timp sau prin acumulare se vor înregistra cantități de apă de 15-45 l/m2, și furtună în rafale de până la 15-20 m/s.

Maia Sandu i-a felicitat pe angajații Poliției de Frontieră cu ocazia împlinirii a 32 de ani de la fondarea instituției

Președintele Maia Sandu a venit cu un mesaj de felicitare pentru angajații Poliției de Frontieră, cu prilejul împlinirii a 32 de ani de la fondarea instituției.

“Doamnelor și domnilor ofițeri și subofițeri, angajați ai Poliției de Frontieră, vă felicit cu ocazia împlinirii a 32 de ani de la fondarea instituției. ”Vă mulțumesc pentru curaj și devotament – voi sunteți în prima linie în a proteja Republica Moldova de amenințările și pericolele cu care ne confruntăm.

Doar în 2023, poliția de frontieră a procesat peste 19 milioane de traversări ale frontierei noastre, cu doar 3000 de angajați și cu o medie de timp mai bună decât în țările din regiune. Apreciem acest efort impresionant, vigilența și profesionalismul vostru contribuie la securitatea națională și regională. Vă mulțumim și pentru faptul că îi întâmpinați pe concetățenii noștri cu bunăvoință. Suntem mândri de realizările voastre și pe podiumurile internaționale și le dorim succes angajaților poliției de frontieră care vor participa la Jocurile Olimpice de la Paris.

La mulți ani – în pace și securitate!”, scrie președintele într-un mesja pe Facebook.

Iuliana Beregoi și Cristian Porcari, în ipostaze tandre pe rețele

După lansarea clipului la hitul „Vecinii de bloc”, Cristian Porcari postează tot mai des clipuri cu subânțeles pe rețele. În acestea, el apare alături de Iuliana Beregoi în ipostaze tandre, de parcă ar da de înțeles că se iubesc, scrie unimedia.info.

Cristian Porcari a postat mai multe clipulețe pe rețelele de socializare, din timpul filmărilor pentru clip, dar și de după, în care apare în ipostaze tandre, alături de Iuliana Beregoi.

Previziuni sumbre pentru 2023: ”Încercați să nu ţineţi banii la bancă”
Oana Roman răbufnește după ce Marius Elisei a făcut-o grasă: ”Nu mai poți fi numit bărbat”