La mulți ani, Doina Sulac! Artista își sărbătorește azi ziua de naștere

Interpreta de muzică populară de la noi Doina Sulac este sărbătorită azi! Artista împlinește 35 de ani.

Fiica maestrului Nicolae Sulac a debutat încă la vârsta de patru ani.

Și-a făcut studiile muzicale la Liceul „Ciprian Porumbescu”, apoi a absolvit Academia de Muzică, Teatru și Arte Plastice, facultatea canto şi facultatea de politologie de la ULIM.

Artista a cântat mai multe cântece din repertoriul tatălui ei, cu care a cucerit publicul.

Țara noastră va participa în premieră la Miss Universe! Cine se poate înscrie în concurs

Țara noastră își pregătește debutul la competiția internațională de frumusețe Miss Universe, informează unica.md.

În acest context, organizatorii naționali caută o concurentă demnă să ne reprezinte țara.

Potrivit organizatorilor, în concurs se pot înscrie femei care întrunesc următoarele criterii:

• să fie recunoscută medical și legal din R. Moldova
  • poate fi mamă, însărcinată, căsătorită, divorțată sau singură
  • să aibă cel puțin 18 ani
  • nu a mai participat niciodată la Miss Universe
  • să îndeplinească criteriile de eligibilitate, indiferent de înălțime sau greutate.

Organizatorii au dat start înscrierilor, iar orice femeie din Moldova își poate depute candidatura.

În acest an, evenimentul va avea loc pe 16 noiembrie.

Frumoasa prezentatoare TV, Nicoleta Adam, în rochie de mireasă

Frumoasa prezentatoare TV, Nicoleta Adam, care este și colega noastră, s-a căsătorit! Nunta a avut loc weekendul trecut, într-un local de lux de la noi, informează unica.md.

Nicoleta a strălucit în rochia de mireasă, iar la nuntă au fost prezente numeroase persoane publice de la noi.

Unica.md vă invită să vedeți primele imagini de la eveniment.

Nicoleta a făcut publice și imagini de la cununie. Pentru cel mai important eveniment din viața sa, mireasa a ales să poarte mai multe ținute, toate stilate, așa cum o reprezintă pe fashionista de la unica.md:

Focoasa brunetă a fost cerută în căsătorie anul trecut, iar totul s-a produs într-un anturaj romantic, în timp ce se afla în vacanță în Italia cu alesul inimii.

Nicoleta prezintă deja de mai mulți ani emisiunea marca unica.md ”Stil unic”, proiect care se bucură de succes în online. Totodată, tânăra prezintă un alt proiect la postul de televiziune Jurnal TV.

Echipa unica.md o felicită pe această cale și-i urează o viață fericită alături de cel cu care, de acum încolo, va împărți totul.

Mii de tineri au participat duminică la Chișinău Youth Fest. Imagini făcute cu drona

Duminică Chișinăul s-a transformat în capitala tineretului. Primăria Municipiului Chișinău a organizat duminică, 22 septembrie, curent, festivalul „Chișinău Youth Fest”, ediția a III-a, informează unica.md.

Evenimentul organizat în centrul capitalei a fost dedicat tuturor tinerilor.

Formatul, dar și artiștii care au încins atmosfera la actuala ediție a fost decis de către tineri. Pe scena din Piața Marii Adunări Naționale au evoluat: Babasha, The Urs, Delia, Smiley, Lupii lui Calancea și Carla’s Dreams.

Evenimentul a fost urmărit de peste 100 mii de persoane, susține municipalitatea.

Situația de la Aeroportul din Chișinău: este plin de oameni! A fost solicitată convocarea Comitetului de Facilitare a Transporturilor Aeriene
Creștinii ortodocși de stil vechi îi cinstesc astăzi pe Sfinții Apostoli Petru și Pavel