Prodecana reținută pentru mită, eliberată: Eu i-am dat banii mei ca să se ducă să-mi achite creditul

Prodecana Facultății de Jurnalism de la USEM declară că nu a fost reținută, așa cum a anunțat Centrul Național Anticorupție (CNA).

„Există un proces penal în care eu figurez, cu declarații false. Eu am fost acolo, am făcut declarații și m-au eliberat. Eu sunt eliberată. Care 72 de ore?”, a declarat femeia pentru ZdG.

Purtătoarea de cuvânt a CNA, Angela Starinschi, a menționat că prodecana a fost reținută pentru 72 de ore, iar ulterior, prin ordonanța procurorului de caz, a fost eliberată din motive de sănătate.

Prodecana a declarat: „Nu am solicitat în 15 ani de activitate de la nimeni niciun leu. Nici până acum nu pot să-mi explic gestul studentei. Eu am avut martori în birou. Eu i-am dat banii mei ca să se ducă să-mi achite creditul”.

Prodecana ar fi obligat o studentă să-i achite o parte din credit în schimbul tezei de licență.

Ronaldo devine cel mai bun marcator din istoria Campionatului European
Actualele teste coronavirus sunt deja istorie: cercetătorii britanicii lansează teste de anticorpi pentru toate tulpinile Covid-19