Ion Paladi joacă rolul unui doctor în filmul românesc 6ASE

O nouă provocare pentru artistul Ion Paladi – a jucat rolul doctorului Samuel, în filmul românesc 6ASE. Ion Paladi apare în calitate de actor în topul celor mai populare videoclipuri din România, filmul serial 6ASE.

Serialul 6ASE, prezintă povestea a 6 colegi de clasă ce sunt răpiți, dar cu ajutorul prieteniei reușesc să treacă împreună peste toate obstacolele.

Alla, fetița lui Tudor (Cătălin Moroșanu), fost luptător într-o organizație secretă, este răpită de mai vechii lui camarazi (Dan Negru și Dumitru Florescu) și oamenii lor, pentru a-i plăti niște polițe din trecut. Plecați într-o excursie cu școala, colegii Allei îi sar în ajutor încercând să o salveze, dar pică și ei în capcana răpitorilor.

Cursa de urmărire este cu atât mai palpitantă cu cât în căutarea copiilor pleacă atât Tudor cu cel mai bun prieten al său Kenny ( Mircea Eremia) cât și poliția din Central City, deasemenea și dirigintele clasei si cea mai nesuferită fată din liceu (Vlad Baba și Cezara Cristescu). Prin abilităților lor, cei șase reușesc să scape din locul unde sunt aduși de răpitori și caută drumul spre casa.

Rolul în care este distribuit Ion Paladi, este medicul spitalului Central- Dr.Samuel, cel care îi tratează pe răniți din înfruntare, salvându-le viața. Dar ajunge și el, mai târziu să joace un rol cheie în salvarea celor șase.

În serial vor apărea pe parcurs și alte vedete precum Lino Golden, Razvan Popescu și Nicolae Pojoga junior sau Nik. Serialul este produs de Vlad Baba, regizat de Ciprian Iacob, scenariu scris de Erica Moldovan. Filmul a fost lansat în luna octombrie, primul sezon va cuprinde 8 episoade. Serialul este difuzat pe canalul de YouTube – Roton Music TV, pe câteva posturi TV din România, dar și din Moldova.

Două dive ale muzicii au lansat o piesă împreună! Prima colaborare între Delia și Antonia

Delia și Antonia au lansat un videoclip întâmpinat cu entuziasm de fani. „eRai” a fost compusă de Delia și Alex Cotoi, cu versuri scrise de artistă.

Piesa „eRai” face parte de pe albumul Deliei care se numește „Flex“ și care include 13 piese: „Gustul care te fură”, „OTZL GLTZ”, „Lololo”, „Sirena Apelor”, „Nu pot”, „Flex”, precum și colaborările cu HVNDS pentru „SKNDL”, „Tot ce vrei” cu Adrian Despot”, „Jimmy Samurai” cu Oana Matache, „Fără Te merau” cu Connect-R, „Cum am știut” cu Killa Fonic și „Cum era” cu NANE.

Interpreta Iuliana Beregoi, în culmea fericirii! Surpriza pe care i-a făcut-o Alla Pugaciova

Interpreta Iuliana Beregoi, cu peste un milion de urmăritori pe Instagram, are un nou fan și nu este vorba despre unul obișnuit. Mai nou, comunității sale s-a alăturat legenda muzicii din Rusia, Alla Pugaciova. Artista din Moldova a rămas impresionată și a venit cu un mesaj de mulțumire către celebra cântăreață.

Legenda muzicii ruse Alla Pugaciova a apreciat piesa „Снег”, compusă de Ірина Білик, această melodie fiind interpretată și de Filip Kirkorov.

„Incredibil, vă mulțumesc mult! Vă ador și vă apreciez”, este mesajul Iulianei Beregoi pentru legenda muzicii ruse. Vezi momentul video mai jos!

Olena Zelenska și Dmitro Kuleba, în vizită în Serbia

Prima doamnă a Ucrainei, Olena Zelenska, a sosit duminică într-o vizită în capitala Serbiei, Belgrad, împreună cu ministrul ucrainean de externe Dmitro Kuleba, aceasta fiind prima dată când o delegație ucraineană la nivel înalt vizitează Serbia de când Rusia a lansat campania militară împotriva Ucrainei.

Alături de prima doamnă a Serbiei, Tamara Vucic, și de ministrul Kuleba, Olena Zelenska a făcut un tur al Belgradului și a vizitat fortăreața medievală Kalemegdan, relatează agenția Tanjug, citată de Reuters, notează Agerpres.

De asemenea, soția președintelui Volodimir Zelenski a asistat la semnarea unui acord de cooperare între universitățile din Belgrad și Kiev.

Serbia, care aspiră să adere la UE, a condamnat încălcarea integrității teritoriale a Ucrainei în urma agresiunii militare ruse lansate în februarie 2022, dar a refuzat până în prezent cererile statelor occidentale de a se ralia sancțiunilor contra Rusiei, țară cu care menține legături tradiționale de prietenie.

În schimb, Serbia a preluat mii de refugiați ucraineni, a oferit Kievului ajutoare umanitare și a promis asistență pentru operațiunile de deminare a teritoriului ucrainean în cadrul viitoarelor eforturi de reconstrucție post-război.

Potrivit unui raport al Pentagonului declasificat anul trecut, Serbia ar fi furnizat de asemenea arme și muniții Ucrainei, în pofida relațiilor sale apropiate cu Rusia.

În perioada scursă din 2022, președintele sârb Aleksandar Vucic s-a întâlnit cu omologul său ucrainean Volodimir Zelenski de trei ori în cadrul unor reuniuni internaționale, ultima lor întâlnire având loc la Tirana (Albania) în februarie.

O tânără mamă din Rusia, infectată cu noul coronavirus, şi-a reîntâlnit bebeluşul după 51 de zile
Circa 22.000 de solicitări de amânare a plăților la credite, înregistrate de băncile comerciale din țară